Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
    się z tobą najszybciej jak to możliwe

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Nowej Wsi, ul. Olsztyńska 1, 14-200 Iława, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

    Neurokosmetyki w produkcji kontraktowej – fakty i prognozy

    03.01.25
    Adex
    Neurokosmetyki w produkcji kontraktowej – fakty i prognozy

    Rozwój technologii w znaczący sposób wpływa na produkcję wyrobów kosmetycznych. Wciąż rośnie popularność neurokosmetyków, które mają za zadanie nie tylko pielęgnować cerę, ale także oddziaływać na nastrój. Dowiedzmy się, jaka jest przyszłość neurokosmetyków w produkcji kontraktowej kosmetyków. 

    Neurokosmetyki – czym są?

    Czym odróżniają się neurokosmetyki od innych preparatów pielęgnacyjnych dostępnych na rynku beauty? Otóż te pierwsze mają więcej funkcji – oprócz odżywiania skóry, substancje zawarte w tych produktach mogą wpłynąć na samopoczucie użytkownika. Zatem aplikacja neurokosmetyku nie tylko nawilża cerę, ale także wpływa np. kojąco lub pobudzająco. Wynika to z oddziaływania substancji na zakończenia nerwowe. Występuje to podczas nakładania na skórę, stąd korelacja między tym organem, mózgiem i neurokosmetykami.

    Wyróżnia się wiele sposobów neurodziałania, m.in. poprzez:

    • tekstury kosmetyków wzmacniające sensorykę,
    • odczucie chłodu spowodowanego aplikacją neurokosmetyku z mentolem,
    • kojeniem i relaksowaniem,
    • odczucie gorąca spowodowanego stosowaniem preparatu z kapsaicyną,
    • pozytywny wpływ na nastrój i pobudzenie, jest to możliwe dzięki stosowaniu neurokosmetyków z anandamidem.

    To tylko kilka ze sposobów, w jaki neurokosmetyka oddziałuję na ludzki organizm.

    Regulacje prawne dotyczące neurokosmetyków

    Wielu producentów kontraktowych zastanawia się, jak wygląda sytuacja prawna neurokosmetyków. Ze względu na ich unikalny charakter często są oddzielane od zwykłych preparatów pielęgnacyjnych. W Europie takie substancje odpowiedzialne za właściwości neurokosmetyków nie są ograniczone w użytku, zatem obowiązują tutaj takie same regulacje prawne jak w przypadku innych produktów. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy produkt ma zastosowanie medyczne, wtedy zasadne są przepisy takie same, jak przy środkach leczniczych. W USA neurokosmetyki zaliczane są do grupy leków.

    Substancje wykorzystywane w produkcji kontraktowej w neurokosmetykach 

    Istnieje wiele substancji wykorzystywanych w produkcji kontraktowej neurokosmetyków private label, jednak do najpopularniejszych zalicza się:

    • różeniec górski – to roślina rosnąca w obszarze akrtyczno-alpejskim, jest stosowana w preparatach m.in. na oparzenia słoneczne. Aplikacja produktu nie tylko koi skórę, ale daje przyjemne odczucia;
    • mentol – pozwala na uzyskanie uczucia chłodzenia bez faktycznego obniżenia temperatury skóry, ta substancja jest obecna w olejku z mięty pieprzowej. Najczęściej jest wykorzystywany w produktach do higieny jamy ustnej czy balsamach;
    • kamfora – w przeciwieństwie do mentolu, jej zastosowanie wywołuje uczucie rozgrzewania, chętnie jest stosowana w produktach rozluźniających mięśnie i stymulujących krążenie;
    • ekstrakt z kakaowca – ta substancja pięknie pachnie, a przy tym jest źródłem anandamidu o właściwościach pobudzających.

    To tylko kilka z wielu substancji stosowanych przy produkcji kontraktowej neurokosmetyków. 

    Dlaczego producenci kontraktowi podejmują się produkcji neurokosmetyków?

    Dlaczego w produkcji kontraktowej kosmetyków warto stworzyć linię opartą o neuroodziaływanie? Takie działanie pozwala marce na pozyskanie większej liczby potencjalnych klientów. Obecnie konsumenci wykazują coraz większą świadomość, zatem poszukują produktów bezpiecznych, efektywnych a przy tym wielofunkcyjnych, ponieważ pielęgnacja może być rytuałem relaksacyjnym czy pobudzającym dla człowieka.