Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
    się z tobą najszybciej jak to możliwe

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Nowej Wsi, ul. Olsztyńska 1, 14-200 Iława, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

    Produkcja kosmetyków naturalnych – trendy i wyzwania w 2025 roku

    20.12.24
    Adex
    Produkcja kosmetyków naturalnych – trendy i wyzwania w 2025 roku

    Coraz więcej konsumentów skłania się do zakupu kosmetyków ze składnikami pochodzenia naturalnego. Trend na powrót do korzeni i proekologiczną pielęgnację oraz produkcję dotknął również branżę beauty. Dowiedz się, jakie trendy i wyzwania w 2025 roku stoją przy produkcji kosmetyków naturalnych.

    Kosmetyki naturalne – definicja 

    Czy każde preparaty zawierające w sobie składniki roślinne lub zwierzęce mogą być określane mianem naturalnymi? Nie – w tej kwestii certyfikacja ECOCERT, COSMEBIO czy BDIH są bardziej radykalne. Takie kosmetyki muszą mieć minimum 95% składników pochodzenia naturalnego i jednocześnie nie więcej niż 5% syntetycznego. Nieco łagodniejsza jest certyfikacja SOIL ASSOCIATION, która dopuszcza produkty o zawartości minimum 70% komponentów organicznych.

    Do produkcji kosmetyków naturalnych wykorzystuje się takie substancje, jak:

    • miód,
    • oleje i wyciągi roślinne,
    • składniki pochodzenia zwierzęcego np. mleko.

    Natomiast do minimum powinny zostać ograniczone lub całkowicie wyeliminowane wszelkie barwniki syntetyczne czy substancje ropopochodne.

    Jakie są trendy w produkcji kosmetyków naturalnych? 

    Wykorzystanie organicznych składników przy produkcji kosmetyków naturalnych to fundament. Natomiast w wyrobie tych preparatów można zaobserwować popularne trendy na 2025 rok:

    • certyfikacja

    Świadomość konsumentów rośnie – również w kwestii negatywnych praktyk w branży, takich jak greenwashing. Dlatego coraz więcej klientów poszukuję produktów pielęgnacyjnych pochodzenia naturalnego, które mają certyfikaty szanowanych instytucji: EcoCert, Vegan Society czy COSMOS.

    • bezpieczny i transparentny skład kosmetyków naturalnych 

    W przypadku produkcji naturalnych kosmetyków niezwykle istotne jest ograniczenie do minimum lub całkowite ograniczenie substancji ropopochodnych, które są postrzegane przez konsumentów jako niepożądane. W takich preparatach powinny znaleźć się komponenty organiczne z atestami.

    • etyczna produkcja kosmetyków naturalnych 

    Rosnące znaczenie w 2025 roku będzie mieć także etyczność produkcji wyrobów beauty. Konsumenci pragną naturalnych kosmetyków ze składnikami pozyskiwanymi w myśl zasad zrównoważonego rozwoju.

    • zastosowanie ekologicznych opakowań

    Ekologia z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie w branży beauty. Dlatego oprócz naturalnych składników wielu producentów kosmetyków naturalnych skłania się ku zastosowaniu opakowań przyjaznych środowisku.

    To najważniejsze trendy w produkcji kosmetyków naturalnych na rok 2025.

    Produkcja kontraktowa kosmetyków naturalnych – trendy na 2025 r.

    Dla producentów kontraktowych kosmetyków naturalnych pomocne będą wnioski z raportu Mintel. Wskazuje on rozwój trendu zapoczątkowanego w 2009 roku, który stawia na transparentność i etyczność produkcji. Niezbędne przy wyrobie kosmetyków naturalnych private label jest wykorzystywanie substancji roślinnych pozyskiwanych według zasad zrównoważonego rozwoju. Bowiem jakość preparatów jest równie ważna, co przyjazność procesu produkcyjnego dla planety.

    Ogromne znaczenie w produkcji kontraktowej kosmetyków naturalnych będzie mieć ograniczenie emitowanych odpadów. Co więcej – pomocna może się okazać współpraca z przetwórniami spożywczymi celem jak najefektywniejszego wykorzystania zasobów.

    Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także prace badawcze mające na celu opracowanie bioidentycznych składników – dzięki czemu możliwe będzie tworzenie naturalnych kosmetyków bez konieczności pozyskiwania komponentów z planety.

    Dla wielu prywatnych marek beauty dostosowanie procesu produkcyjnego do najnowocześniejszych trendów może być wyzwaniem. Wśród trudności można wymienić pozyskanie odpowiednich preparatów, zastosowanie technologii i otrzymanie certyfikatów. Dlatego coraz więcej inwestorów private label chętnie współpracuje z producentami kontraktowymi kosmetyków naturalnych, takimi jak Adex.

    W ramach usług firma zapewni analizę potrzeb, a także stworzenie stabilnych receptur. Nowoczesne linie produkcyjne, eksperckie laboratoria i wieloletnie doświadczenie to tylko kilka atutów Adex. Inwestorzy w ramach współpracy skorzystają także z usług marketingowych i graficznych, co pomoże w stworzeniu opakowań i brandingu produktu.