Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Digital Twin, czyli Cyfrowy Bliźniak 

  29.09.23
  Adex
  Digital Twin, czyli Cyfrowy Bliźniak 

  Cyfrowe modele produktów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, blockchain, LLOT, które umożliwiają oglądanie produktu kosmetycznego w aplikacji i poznanie jego rezultatów? To jedno z wielu zastosowań Cyfrowego Bliźniaka. W artykule wyjaśniamy pojęcie oraz analizujemy raport GME (Global Market Estimates), który prognozuje przyszłość technologii do 2026 roku w branży kosmetycznej. Czy Digital Twin to pieśń przyszłości czy technologia, która wdrażana jest na naszych oczach?

  Digital Twin – co to takiego?

  Cyfrowe Bliźniaki to modele przenoszone do cyfrowej rzeczywistości, które są ważnym elementem czwartej rewolucji przemysłowej. Umożliwiają projektowanie drobnych przedmiotów, jak i skomplikowanych układów takich jak maszyny. Technologia może wykorzystywać skanowanie laserowe, które pozwala na precyzyjne replikowanie przedmiotów i przenoszenie ich ze świata materialnego do cyfrowego. Digital Twin pozwala na osiągnięcie wielu korzyści dla firm. Testowanie prototypów urządzeń, redukcja kosztów dzięki wprowadzaniu poprawek w projektach online, usprawnienie produktu czy oszczędność czasu, to tylko niektóre z nich. Za opracowanie cyfrowych bliźniaków odpowiada NASA. Wymyślono je z konieczności – początkowo budowano prototypy kapsuł, które były później wysyłane w kosmos. Jednak było to czasochłonne i kosztowne, dlatego wraz z rozwojem technologii  informatycznych, zaczęto budować i analizować prototypy w wirtualnej rzeczywistości.

  Cyfrowy bliźniak w branży kosmetycznej – prognozy do roku 2026

  1.Rozmiar rynku cyfrowych bliźniaków w branży kosmetycznej

  Prognozy według raportu GME (Global Market Estimates) mówią jasno, że rynek cyfrowych bliźniaków w branży kosmetycznej wzrośnie do 2026 roku o 46,8%. Głównymi czynnikami napędzającym rynek Digital Twin w branży kosmetycznej będzie rosnący popyt na spersonalizowane produkty oraz dynamiczny rozwój technologii wykorzystywanej do produkcji. Obecnie w Europie i na całym świecie obserwujemy trend poszukiwania przez konsumentów produktów dopasowanych do rodzaju i koloru skóry, a ta rynkowa tendencja będzie miała bezpośrednie przełożenie na popularność cyfrowych bliźniaków. Dlaczego? Bo cyfrowy bliźniak – wirtualny model dostępny w aplikacji lub Internecie pokaże konsumentowi dokładne efekty, jakie przyniesie zastosowanie produktu. Mało tego, konsument będzie mógł poznać produkt w szczegółach, dzięki wykorzystaniu technologii tj. VR.

  Digital Twin przyniesie korzyści także dla firm kosmetycznych oraz podmiotów zajmujących się produkcją kontraktową kosmetyków. Przyczyni się to do optymalizacji działań marketingowych, reklamowych, a nawet do zwiększenia przychodów. Stale rozwijający się segment e-commerce odnotuje rozwój sprzedaży dzięki Digital Twin – cyfrowe modele zachęcą do eksperymentowania z nowymi produktami, których konsumenci obawiali by się kupić „w ciemno”, trzymając się sprawdzonego zestawu wyrobów do codziennej pielęgnacji. Prognozuje się, że duży udział w rozwoju cyfrowych bliźniaków będą miały aplikację na smartfony – to one zwiększą dostępność nowej technologii, upowszechniając ją. Czynnikami hamującymi rozwój Digital Twin będą: wysokie koszty wdrożenia, gromadzenie danych osobowych powodujące obawy odbiorców czy zagrożenie cyberatakami.

  2. Cyfrowy Bliźniak a technologia 

  Innowacyjny pomysł na prezentację produktów w branży kosmetycznej będzie wykorzystywał OT, LLOT, blockchain, sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, AR (rzeczywistość rozszerzona), VR (rzeczywistość wirtualna) czy analizę dużych zbiorów danych. Według prognoz GME największe znaczenie odegra technologia uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, bo to one umożliwiają markom kosmetycznym czy producentom kontraktowym tworzenie realistycznych modeli cyfrowych bliźniaków wykorzystywanych do opracowywania produktów. Digital Twin wymaga wykorzystywania dużych ilości danych, dlatego ten segment w drugiej kolejności odnotuje wyraźny wzrost.

  3.Zastosowanie cyfrowych bliźniaków w przemyśle kosmetycznym 

  Zastosowanie dzielimy na: produkty, procesy i systemy. Według prognoz należy się spodziewać największego wzrostu Digital Twin w zakresie produktów, które będą miały dominujący udział w rynku.

  4.Rynek cyfrowych bliźniaków w branży kosmetycznej – aplikacje 

  Zastosowanie cyfrowych bliźniaków obejmuje: projektowanie i rozwój produktów, monitorowanie wydajności, konserwację predykcyjną, utrzymywanie zapasów, optymalizację biznesową i inne. Najwięcej przychodów będzie generować segment projektowania i rozwoju produktów, umożliwiając naukowcom zrozumienie złożonych interakcji między różnymi rodzajami skóry a światłem oraz innymi zależnościami zachodzącymi między skórą, produktem i środowiskiem. To innowacyjna technologia przyczyni się do lepszego poznania i zrozumienia potrzeb klientów, a dzięki niej marki kosmetyczne będą mogły tworzyć spersonalizowane produkty najwyższej jakości.

  5.Jakie regiony będą dominować w zastosowaniu cyfrowego bliźniaka?

  Największy rozwój Digital Twin w przemyśle kosmetycznym będzie miał miejsce w USA, głównie dzięki przeznaczaniu dużych nakładów finansowych na badania i rozwój. Na drugim miejscu twórcy raportu wymieniają APAC, czyli terytorium Azji i Pacyfiku, które będzie rosnąć szybciej niż inne części świata. Przewidywany wzrost rynku w krajach tj. Japonia, Chiny, Indonezja, Tajlandia, Korea Południowa, Wietnam, Indie, Australia i Nowa Zelandia (które były analizowane na potrzeby raportu) będzie wynosić 48,6%.

  6.Jakie firmy przyczynią się do rozwoju cyfrowego bliźniaka w przemyśle kosmetycznym?

  TCS, SpaceIQ, Konica Minolta, Schneider Electric, IBM, EnviroChemie system, GE, XenonStack, Siemens i DT Tech to kluczowe firmy produkujące sprzęt do Digital Twin w branży kosmetycznej.

  Cyfrowy Bliźniak w branży kosmetycznej – podsumowanie 

  • Digital Twin zapewni lepsze zrozumienie interakcji pomiędzy skórą, produktem i środowiskiem oraz doprowadzi do testowania nowych produktów przez konsumentów, co stwarza duże możliwości dla producentów i firm z segmentu produkcji kontraktowej kosmetyków
  • dzięki Cyfrowym Bliźniakom nastąpi zwiększenie innowacyjności produktów i redukcja kosztów testowania
  • najbardziej będzie rozwijał się segment sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego i będzie on mieć największe znaczenie dla Digital Twin w branży kosmetycznej
  • rozwijająca się branża e-commerce zwiększy popyt na cyfrowe bliźniaki, ponieważ pozwolą one na doświadczenie dokładnych rezultatów korzystania z produktu i znaleźć dokładnie to, czego konsumenci potrzebują
  • kluczowe firmy produkujące sprzęt do Digital Twin w branży kosmetycznej to: TCS, SpaceIQ, Konica Minolta, Schneider Electric, IBM, EnviroChemie system, GE, XenonStack, Siemens i DT Tech.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji