Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Dzielimy się wiedzą: Jak wybrać mydło antybakteryjne?

  01.01.21
  Adex
  Dzielimy się wiedzą: Jak wybrać mydło antybakteryjne?

  Poznajmy skład, przeznaczenie i działanie mydła antybakteryjnego, które stało się popularnym produktem na równi z żelami antybakteryjnymi podczas pandemii. 

  Czym jest mydło antybakteryjne?

  Mydło antybakteryjne jest równie ważnym elementem codziennej ochrony jak żel antybakteryjny podczas pandemii. Mydło antybakteryjne powinno być używane w domu oraz w miejscach, gdzie mamy bezpośredni dostęp do bieżącej wody. Może być sprzedawane w formie płynu lub mydła w kostce. Cechą wyróżniającą mydło antybakteryjne jest wysoka skuteczność w walce z bakteriami i wirusami oraz doskonałe zapewnienie higieny i dezynfekcji. Najważniejszy jest skład mydła antybakteryjnego. Powinien on zawierać składnik antybakteryjny, który odpowiada za redukcję bakterii i wirusów z dłoni. Często w składzie mydeł znajdziemy także sok aloesowy, który ma korzystny wpływ na nawilżenie i pielęgnację skóry podczas mycia. Ważnym aspektem jest przyjemny zapach, który umila mycie dłoni i sprawia, że dłonie po umyciu są świeże i pachnące.

  Jakie składniki znajdziemy w mydłach antybakteryjnych?

  Mydła antybakteryjne w kostce oprócz substancji myjących są wzbogacone dodatkowymi składnikami o antybakteryjnym działaniu. Jednym ze składników dodawanym do mydeł antybakteryjnych jest alkohol, który usuwa zarazki i bakterie. Jego wadą jest wysuszenie skóry, które można pokonać dodając do składu takie substancje jak: aloes czy gliceryna, które mają działanie nawilżające. Drugim składnikiem dodawanym do mydeł jest triklosan – skuteczny preparat, który jednak jest uważany za niebezpieczną substancję, dlatego rzadko zostaje wykorzystywany do produkcji. Trzecim składnikiem szeroko stosowanym w mydle bakteryjnym w kostce jest nanosrebro znane ze swoich właściwości antybakteryjnych i antyseptycznych. Innym składnikiem często dodawanym do mydła antybakteryjnego w kostce jest olejek eteryczny wykazujący działanie antyseptyczne np. olejek z drzewa herbacianego bądź olejek goździkowy. Oprócz tego olejek ma bardzo przyjemny zapach, co czyni go bardzo atrakcyjnym dodatkiem do kosmetyków.

  Mydło antybakteryjne ANTI-BACTER

  Mydło antybakteryjne w płynie marki ANTI-BACTER zostało wzbogacone jonami srebra, które wyróżniają się wysoką skutecznością antybakteryjną. Mydło antybakteryjne w płynie dokładnie myje i oczyszcza dłonie, zapewniając bezpieczeństwo, dezynfekcję i ochronę przed bakteriami i wirusami, co w czasie pandemii jest na wagę złota. Jony srebra są bezpiecznym składnikiem o szerokim spektrum działania. Dzięki dodatkowi aloesu i gliceryny pielęgnuje i nawilżają skórę. Mydło antybakteryjne w płynie ANTI-BACTER zostało przetestowane dermatologicznie, dlatego zapewnia 100% bezpieczeństwo dla naszej skóry.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji