Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Dzielimy się wiedzą: Żel antybakteryjny bez tajemnic

  18.12.20
  Adex
  Dzielimy się wiedzą: Żel antybakteryjny bez tajemnic

  Żele antybakteryjne odgrywają ogromną rolę w dobie pandemii. Dzięki nim możemy dokonać skutecznej dezynfekcji rąk i pozbyć się bakterii oraz wirusów. Poznajmy skład żeli antybakteryjnych, ich działanie oraz różnice między kosmetykami a produktami biobójczymi.

  Poznajmy skład żeli antybakteryjnych

  Najważniejszym składnikiem żelu antybakteryjnego jest alkohol, który powinien występować w stężeniu minimum 60%, co zapewnia skuteczność i prawidłowe działanie. To właśnie alkohol gwarantuje działanie dezynfekujące i odkażające. Żelu antybakteryjnego. Alkohol nie dość, że pełni funkcję konserwantu, zapewniając zachowanie właściwości antybakteryjnych, to jeszcze rozpuszcza lipidy, z których m.in. zbudowany jest koronawirus SARS-CoV-2. W składzie wysokiej jakości żeli antybakteryjnych koniecznie muszą się znaleźć też składniki o działaniu zapobiegającym wysuszeniu skóry. Do zestawu tych składników zaliczymy między innymi: pantenol, alantoinę, glicerynę, aloes, bambus, olejki eteryczne, np. z bergamotki.

  Poza etanolem i składnikami nawilżającymi w żelu antybakteryjnym możemy znaleźć też alkohol izopropylowy, który niszczy bakterie i grzyby. W składzie żelu często pojawiają się substancje pomocnicze, m.in. zagęstniki i regulatory pH.

  Czy każdy żel antybakteryjny musi wysuszać dłonie?

  Żele antybakteryjne podczas dezynfekcji prowadzą do wysuszania dłoni na skutek działania alkoholu. Jednak wysuszeniu dłoni mogą zapobiec takie substancje jak betaina pozyskiwana z buraka cukrowego czy gliceryna. Gliceryna ma silne właściwości nawilżające, a betaina również przyczynia się do naprawiania negatywnego działania wywołanego przez alkohol. Pantenol łagodzi podrażnienia, a ekstrakt z liści aloesu działa nawilżająco i odkażająco. Podobne działanie wykazuje ekstrakt z bawełny. Wodno-alkoholowe żele wzbogacone substancjami nawilżającymi redukują efekt wysuszonych dłoni.

  Kosmetyki a produkty biobójcze

  Wodno-alkoholowy żel będący kosmetykiem przede wszystkim oczyszcza i pielęgnuje skórę dłoni. W składzie takich produktów znajdziemy aloes i glicerynę, które mają korzystny wpływ na nawilżenie skóry. Ponadto w porównaniu do produktów biobójczych, na etykiecie kosmetyku znajdziemy jego skład poprzedzony słowem INGREDIENTS. Produkty kosmetyczne będą idealne wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej wody, a gdzie zachodzi konieczność oczyszczenia rąk- w miejscach publicznych czy środkach komunikacji miejskiej. 

  Z kolei produkty biobójcze to wodno-alkoholowe żele wykazujące szerokie spektrum biobójcze i przeznaczone do higienicznej dezynfekcji rąk,. W porównaniu do kosmetyków produkty biobójcze na terenie Polski są dopuszczane do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. O dopuszczeniu do obrotu świadczy specjalny numer pozwolenia umieszczony na opakowaniu. Produkty biobójcze ANTI-BACTER wykazują potwierdzone badaniami szerokie działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Są oparte o innowacyjną formułę, bazującej na wysokiej zawartości alkoholu oraz aloesie i glicerynie. Można je stosować w każdym miejscu, gdzie zachodzi nagła potrzeba dezynfekcji rąk.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji