Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Innowacje i trendy w pielęgnacji włosów 2024

  24.05.24
  Adex
  Innowacje i trendy w pielęgnacji włosów 2024

  Obecnie pielęgnacja włosów i skóry głowy jest coraz bardziej świadoma. Konsumenci już nie dobierają przypadkowo kosmetyków, a starają się je dopasować do potrzeb, tak aby wspierały one naturalne procesy regeneracyjne. Dowiedzmy się, jakie są innowacje i trendy w pielęgnacji włosów w 2024 roku.

  Skóra głowy – jakie ma znaczenie i dlaczego jej pielęgnacja jest istotna?

  Czy produkty do pielęgnacji włosów powinny być dopasowywane pod kątem rodzaju skóry głowy i problemów skórnych? Jak najbardziej. Bowiem ta tkanka ma ogromne znaczenie dla gęstości kosmyków i wyglądu fryzury. Piękne włosy wymagają zdrowego skalpu. Jeśli skóra głowy jest obarczona takimi problemami, jak łupież czy nadmierne przesuszenie, może prowadzić to do pogorszenia kondycji i wyglądu fryzury. Dlatego warto pamiętać o dokładnym jej oczyszczeniu, złuszczeniu martwego naskórka, odżywieniu i utrzymaniu poprawnego odczynu pH. Zatem jeśli chcesz się cieszyć olśniewającymi włosami, zadbaj także o skalp!

  Hair Skinification – na czym polega? 

  Wśród trendów w pielęgnacji włosów w 2024 roku znajduje się Hair Skinification. Na czym on polega? Zakłada on wykorzystanie składników odżywczych, obecnych w produktach kosmetycznych do twarzy w pielęgnacji skóry głowy i włosów. Potrzeba wprowadzenia takich kosmetyków wynika z tego, że skalp może cierpieć na brak nawilżenia czy przesuszenie. W efekcie odbije się to negatywnie na kondycji włosów. Dlatego świadomi konsumenci szukają preparatów, które zawierają odżywcze peptydy, pobudzającą mikrokrążenie kofeinę czy kwas salicylowy regulujący wydzielanie sebum. Niektóre podmioty kosmetyczne decydują się także na produkcję kosmetyków pod marką własną z udziałem producenta kontraktowego. Stworzenie preparatów z myślą o pielęgnacji i odżywieniu skóry głowy, to wypełnienie niszy na rynku kosmetycznym.

  Hair Cycling – co to jest?

  Coraz większą popularnością w pielęgnacji włosów cieszy się także trend Hair Cycling. Zakłada on skupienie się na 3 obszarach: regeneracji, odżywieniu i nawilżeniu. Dzięki ustaleniu schematu w pielęgnacji skóry głowy, konsument dopasowuje produkty do aktualnych potrzeb. Taka pielęgnacja ma być powtarzana cyklicznie. Znaczenie pierwszego etapu Hair Cycling jest kluczowe, gdyż pozwala na dokładnie oczyszczenie nie tylko włosów, ale również skóry głowy z wcześniej używanych preparatów, łoju i martwego naskórka. Natomiast nawilżenie normalizuje tkankę i wpływa pozytywnie na kondycję fryzury. Odżywienie przebiega np. za pomocą maski czy specjalnego serum.

  Jak powinny wyglądać produkty do pielęgnacji włosów w 2024 roku?

  Zatem w myśl obecnych trendów w pielęgnacji włosów, jak powinna wyglądać produkcja kosmetyków pod marką własną? Przede wszystkim warto uprościć linie preparatów, tak aby konsument mógł z łatwością wybrać produkty pozwalające na Hair Cycling. Również skład kosmetyków powinien pozwolić na odżywienie skalpu i uwalnianie się cennych składników stopniowo, z korzyścią dla włosów. Pielęgnacja powinna odbywać się całościowo – należy dbać zarówno o oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie fryzury, jak i skóry głowy.

  W 2024 roku na pielęgnację włosów duży wpływ będą miały trendy: nanotechnologia, mikrokapsułkowanie składników aktywnych i NeuroGlow.

  Nanotechnologia – jeden ze wschodzących trendów w kosmetyce – umożliwia manipulację strukturą cząsteczek, co przekłada się na optymalizację składników aktywnych do rozmiarów zapewniających lepszą przenikalność. Będzie to trend silnie rozwijający się w 2024 roku.

  Mikrokapsułkowanie składników aktywnych polega na zamykaniu substancji aktywnych w mikroskopijnych kapsułkach, co prowadzi do stopniowego uwalniania się ich w trakcie dnia. Efekty tej technologii to zmniejszenie ryzyka działania drażniącego kosmetyku i  jednoczesne zwiększenie efektywności.

  Trend NeuroGlow  wejdzie w kolejną fazę – w kontekście pielęgnacji włosów popularne będą neurokosmetyki, które poza właściwościami kosmetycznymi mają nas wprowadzać w stan relaksu i rozluźnienia. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, producenci kosmetyków będą wdrażać aromaterapię – poprzez dodawanie do formuł olejków eterycznych.

  Stworzenie własnej linii dobrze dopasowanych produktów, które zapełnią niszę w branży, jest możliwe np. u producenta kontraktowego kosmetyków.