Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
    się z tobą najszybciej jak to możliwe

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Nowej Wsi, ul. Olsztyńska 1, 14-200 Iława, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

    Kondycja produkcji kontraktowej kosmetyków podczas pandemii

    02.10.20
    Adex
    Kondycja produkcji kontraktowej kosmetyków podczas pandemii

    Jak pandemia wpłynęła na firmy zajmujące się produkcją kontraktową? Przed jakimi wyzwaniami musiała stanąć branża? Więcej na ten temat dowiecie się z poniższego artykułu. 

    Podczas pandemii najlepiej poradzili sobie producenci żeli antybakteryjnych i produktów biobójczych – firmy produkujące żele odnotowały wzrosty. Właściciele marek kosmetyków kolorowych i zapachowych poczuli negatywne skutki pandemii, głównie za sprawą zamknięcia sklepów stacjonarnych. Kremy i balsamy sprzedawały się dobrze – bez wyraźnych spadków sprzedaży. 

    Produkcja kontraktowa i private label w czasie pandemii

    Branża private label stanęła przed nowymi wyzwaniami. Wprowadzono nowe przepisy BHP, a na skutek utrudnionej logistyki właściciele firm private label musieli przeorganizować cały proces produkcji. Niektóre firmy produkcji kontraktowej postanowiły rozpocząć produkcję żeli antybakteryjnych, co wymagało dużych nakładów finansowych oraz zmian w organizacji produkcji w zakładach i fabrykach. Branża produkcji kontraktowej kosmetyków poradziła sobie dobrze, ponieważ w dużej mierze współpracuje z sieciami handlowymi i dyskontami, które nie zostały zamknięte. Dużym wyzwaniem dla branży private label było zapewnienie bezpieczeństwa pracowników poprzez wprowadzenie nowych standardów i procedur, minimalizujących ryzyko zarażenia się koronawirusem w zakładach pracy.  

    Obecnie na rynku nadal panuje wzmożony popyt na produkty myjące, choć nie jest on już tak ogromny jak na początku pandemii. Oprócz żeli antybakteryjnych wzrosła sprzedaż mydeł w płynie oraz kosmetyków do pielęgnacji – kremów i balsamów, które są często używane przez konsumentów do regeneracji dłoni wysuszonych działaniem alkoholu. 

    Branża private label pracuje obecnie bez przestojów. Sytuacja pustych półek w sklepach odeszła już do lamusa, a brak komponentów np. alkoholu też już raczej jej nie zagraża. Na rynku brakuje niektórych opakowań ze względu na to, iż są sprowadzane z Chin, które wydłużają okres dostaw z racji wzmożonego popytu.