Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry

  25.04.22
  Adex
  Kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry

  Poznajmy właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest to składnik, który bardzo często występuje w produktach z zakresu pielęgnacji skóry. Z artykułu dowiesz się, dlaczego jest tak bardzo lubiany przez firmy kosmetyczne i konsumentów na całym świecie. 

  Czym jest kwas hialuronowy?

  Kwas hialuronowy (ang. hyaluronic acid – HA) który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze, mazi stawowej i ścianach naczyń krwionośnych. Jest glikozaminoglikanem. Z wiekiem jego poziom obniża się, co wpływa na pojawianie się zmarszczek czy bruzd. Warto zaznaczyć, że to właśnie kwas hialuronowy z włóknami kolagenu odpowiadają za tworzenie podpory skóry, wypełniając przestrzenie między komórkami i wiążąc wodę, która nadaje skórze jędrności. Kwas hialuronowy posiada  zdolność wiązania wody/ higroskopijności.

  Kwas hialuronowy wraz z kolagenem zapewnia młody wygląd skóry, usprawnia transport składników aktywnych niezbędnych do funkcjonowania skóry- pomaga im wniknąć w głębsze warstwy. 

  Zastosowanie

  Kwas hialuronowy (HA) dzięki właściwościom filmotwórczym i wiążącym wodę wspiera procesy odpowiadające za równowagę hydro-lipidową warstwy rogowej skóry. Dzięki temu jest chętnie stosowany do produkcji kremów, maseczek, balsamów do ciała, toników czy preparatów do demakijażu. Z racji tego, że kwas hialuronowy jest składnikiem filmu łzowego, wykorzystywany jest również do produkcji płynów do soczewek i sztucznych łez. Kwas hialuronowy rozwiązuje takie problemy, jak : wypełnianie zmarszczek, odmładzanie skóry, ujędrnianie i rewitalizacja skóry. Bardzo często jest wykorzystywany w medycynie estetycznej w zabiegach korekty policzków i piersi, nawilżania skóry, powiększenia ust, redukcji zmarszczek na twarzy czy też poprawy owalu twarzy. Kwas hialuronowy w kosmetykach wpływa na poprawę nawilżenia skóry, wygląd cery oraz jej odpowiednie nawodnienie, jest bezpiecznym składnikiem do stosowania w produktach kosmetycznych. 

  Trzy rodzaje kwasu hialuronowego

  W przemyśle kosmetycznym zastosowanie mają trzy rodzaje kwasu hialuronowego:

  Kwas wielkocząsteczkowy HMW (High Molecular Weight) stanowi on ochronę warstwy rogowej naskórka. Utrzymuje się na skórze, tworzy na niej powierzchniową błonę, wygładzając ją i ograniczając parowanie wody. Zwiększa przenikanie innych substancji czynnych do skóry. Z kolei kwas małocząsteczkowy LMW (Low Molecular Weight) silnie nawilża warstwę rogową naskórka. Umożliwia szybsze przenikanie substancji czynnych, poprawia nawilżenie i jędrność skóry, wpływa na efektywniejsze gojenie się ran. Ostatnim z nich jest kwas ultramałocząsteczkowy UMLW (Ultra Low Molecular Weight) przenika przez warstwę rogową naskórka przez co wnika w głębsze warstwy skóry. Zapewnia dogłębne i długotrwałe nawilżenie na poziomie wewnętrznych warstw skóry. Przyczynia się do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego w skórze.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji