Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Jak dobrać krem do twarzy?

  30.04.21
  Adex
  Jak dobrać krem do twarzy?

  Wybór odpowiedniego kremu nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Przed podjęciem decyzji powinniśmy dokładnie przeczytać jego etykietę, dopasować go do cery, wieku i przeznaczenia. Z artykułu dowiecie się, na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu. 

  Jak dopasować krem do naszej cery?

  Krem podobnie jak inne rodzaje kosmetyków, należy dobrać do naszej cery, wieku i jego przeznaczenia. Pierwszym rodzajem cery jest cera normalna, występująca u ludzi młodych i dzieci, dlatego jest zwykle bezproblemowa. Jest gładka, jędrna, odpowiednio naprężona i odżywiona, posiada ładny, zdrowy koloryt. Pomimo doskonałych cech nie należy jej zaniedbywać. Brak stosowania pielęgnacji niestety jest częstym błędem. Krem idealnie nadający się do tej cery powinien zapobiegać starzeniu i prowadzić do nawilżenia. Dla cery normalnej dedykowane są kremy nawilżające.

  Drugim rodzajem cery jest cera tłusta. Charakteryzuje się wzmożonym łojotokiem połączonym z widocznie rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych (porami). Nierzadko na takiej cerze dochodzi do powstania wyprysków czy zaskórników. Cera tłusta wymaga skutecznego nawilżenia. Krem do cery tłustej powinien zawierać takie składniki jak: mączka migdałowa regulująca nadmierne wydzielanie sebum, kwas hialuronowy, gliceryna czy kolagen i być wzbogacony o kwasy owocowe, kwas salicylowy, ekstrakty ziołowe (np. z oczaru wirginijskiego, nagietka, dziurawca) kwas linolowy, cynk etc.

  Kolejnym rodzajem skóry jest cera sucha, Jest to cera charakteryzująca się brakiem szczelnej bariery hydro-lipidowej, ze skłonnościami do łuszczenia i brakiem naprężenia. Jej domeną jest delikatność i skłonność do szybszego starzenia. Kupując kosmetyki lub krem do cery suchej powinny one mieć zdolność do nawilżenia i regeneracji. Najczęściej kremy do cery suchej zawierają w swoim składzie: kwas hialuronowy, witaminę A, kolagen, glicerynę i olej z migdałów.

  Cera mieszana jest połączeniem dwóch typów. Najczęściej spotykanym połączeniem jest przetłuszczająca się tzw. strefa T (czoło, nos i broda) i suche partie policzków. Cera mieszana może być również połączeniem cery suchej z normalną lub tłustej z normalną, przy czym nie zawsze rozmieszczenie różnych stref jest klarownym podziałem na strefę T i policzki. Jest to cera trudna do pielęgnacji, dlatego tym bardziej powinniśmy dobierać do niej odpowiednie kremy  i kosmetyki najwyższej jakości. Cera mieszana przesusza się zimą i przetłuszcza latem. Latem najlepiej stosować kremy nawilżające, a zimą kremy o bogatej konsystencji. Istnieje wiele preparatów do cery mieszanej, których głównymi cechami są dobra wchłanialność oraz działanie prowadzące do regulacji produkcji sebum. W składzie tych kosmetyków najczęściej spotkamy glicerynę i kwas hialuronowy. Rekomenduje się także kremy z witaminą A i E, koenzymem Q10, przeciwutleniaczem i filtrem UV.

  Zwróćmy uwagę na skład kremu

  Przede wszystkim powinniśmy czytać etykiety np. kremu do rąk, aby upewnić się,  że w składzie kremu nie ma żadnych składników niepożądanych. Podstawą naturalnych i skutecznych kremów pod oczy czy do twarzy jest obecność substancji aktywnych. Jeśli na opakowaniu lub w reklamie produktu znajdziemy informację, że jest stworzony na bazie oleju kokosowego czy oleju z awokado, sprawdźmy na etykiecie, czy rzeczywiście się tam znajduje w odpowiedniej ilości. Warto w miarę możliwości weryfikować wiarygodność deklaracji opisujących działanie kremu do twarzy konfrontując je z podanym na opakowaniu składem INCI oraz ewentualnymi opisami działania kluczowych składników. Dobrze jest też zwracać uwagę na pozycję pożądanych czy oczekiwanych substancji na liście składników. Warto wybierać kremy pod oczy czy do innych partii ciała, w składzie których producent deklaruje wysoką lub odpowiednią dla uzyskania efektu zawartość substancji aktywnych.

  Przeznaczenie kremu pod oczy i nie tylko

  Jest to bardzo ważna kwestia, którą powinniśmy się kierować podczas zakupu kremu do twarzy czy kremu do rąk. Na lato warto kupować kremy chroniące przed intensywni promieniami UV z wysokimi filtrami UV. Na zimę bardziej pożądane są kremy chroniące przed wiatrem i niskimi temperaturami. Inny skład posiadają kremy na dzień, a inne na noc. Na dzień poleca się kremy o lekkiej konsystencji, a te na noc charakteryzują się większą gęstością i większą ilością składników aktywnych.

  Warto pamiętać o tym, by dobrać krem do swojego wieku. Dobrze dopasowany krem powinien zawierać odpowiednie składniki odżywcze i substancje aktywne, których potrzebują osoby w danym wieku

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji