Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
    się z tobą najszybciej jak to możliwe

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Nowej Wsi, ul. Olsztyńska 1, 14-200 Iława, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

    Piwo i surowce piwowarskie w przemyśle kosmetycznym 

    12.07.24
    Adex
    Piwo i surowce piwowarskie w przemyśle kosmetycznym 

    Piwo kojarzy się ze spotkaniami ze znajomymi czy orzeźwieniem podczas piątkowego wieczoru. Warto jednak wiedzieć, że ten napój alkoholowy ma nie tylko właściwości smakowe, ale może być również wykorzystywany w codziennej pielęgnacji. Dowiedz się, jakie zastosowanie mają piwo i surowce piwowarskie w branży kosmetycznej.

    Piwo jako surowiec kosmetyczny

    Czy piwo i surowce piwowarskie mogą być wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym w Polsce? Jak najbardziej. Wynika to z substancji, które znajdują się w tym trunku. Surowce wykorzystywane w przetwórstwie piwowarskim są pełne substancji o właściwościach antyoksydacyjnych i odżywczych. W tych materiałach znajdują się również minerały, takie jak: magnez, wapń, fosfor, cynk czy chrom oraz witaminy z grupy B, np. niacyna. Ze względu na ten cenny skład piwo i surowce piwowarskie są szeroko wykorzystywane w branży kosmetycznej przy tworzeniu preparatów nawilżających czy łagodzących i podczas zabiegów w salonach SPA.

    Składniki piwa a właściwości kosmetyczne

    Jakie dobroczynne składniki znajdują się w piwie? Oto elementy, które są bogate w cenne witaminy i substancje:

    • słód

    W słodzie znajdują się fenole i inne substancje o właściwościach antyoksydacyjnych oraz hamujących aktywność tyrozynazy. Ze względu na ten ostatni aspekt doskonale sprawdza się przy produkcji kontraktowej preparatów pielęgnacyjnych do zwalczania przebarwień.

    • chmiel

    Chmiel może być wykorzystywany w branży kosmetycznej jako ekstrakt lub olejek eteryczny. Zawiera on m.in. lipidy i polifenole o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Ma on szczególnie zastosowanie w preparatach przeciwzmarszczkowych, oczyszczających i antybakteryjnych.

    • drożdże

    Drożdże są niezbędnym elementem w procesie fermentacji, a ponadto zawierają mnóstwo cennych substancji, takich jak witaminy z grupy B i minerały. Są wykorzystywane zarówno w produkcji kontraktowej kosmetyków nawilżających, anti-aging, jak i do pielęgnacji włosów.

    Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy alkohol w kosmetykach szkodzi. Warto jednak podkreślić, że piwo i surowce piwowarskie wykorzystywane w branży kosmetycznej przechodzą obróbkę, podczas której alkohol odparuje. Ma to na celu uzyskanie cennych składników o właściwościach nawilżających, regenerujących, oczyszczających i antyoksydacyjnych. Co ciekawe, piwo i surowce piwowarskie są chętnie wykorzystywane nie tylko w tradycyjnych kremach i szamponach, ale również przy wytwarzaniu olejków, ekstraktów i skoncentrowanych kapsułek.

    Surowce browarnicze a upcycling

    Wykorzystanie piwa i surowców piwowarskich w branży kosmetycznej jest korzystne nie tylko z uwagi na aspekt wizerunkowy czy pielęgnacyjny. Wypełnia również niszę preparatów dla osób poszukujących tradycyjnych składników w kosmetykach. Jest jednak jeszcze jedna zaleta wykorzystania surowców browarniczych w produkcji. Mowa o upcyklingu i zastosowaniu odpadów pozostałych po wyrobie piwa. W ten sposób możliwe jest zarówno zoptymalizowanie kosztów przy produkcji kontraktowej kosmetyków, jak i działanie proekologiczne. Pełne wykorzystanie surowców browarniczych przekłada się na redukcję negatywnego oddziaływania człowieka na środowisko naturalne.

    Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją kontraktową kosmetyków i wyrobów medycznych. Zapraszamy do kontaktu!