Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Produkcja kontraktowa kremów

  15.01.21
  Adex
  Produkcja kontraktowa kremów

  Myślisz o wprowadzeniu własnego kremu na rynek? Zleć produkcję kontraktorowi. Taka decyzja przyczynia się do redukcji kosztów. Ponadto korzystając z doświadczenia kontraktora unikamy błędów, które często zdarzają się u producentów rozpoczynających przygodę z wypuszczeniem nowego produktu na rynek.

  Poznajmy obowiązki firmy świadczącej usługi produkcji kontraktowej

  Nie musimy na własną rękę produkować nowej linii kremów – możemy skorzystać z produkcji typu private label. Kontraktor w ramach produkcji kontraktowej kosmetyków bierze cały ciężar produkcji na siebie – od stworzenia brandingu i opracowania receptury w laboratorium, poprzez zakup surowców, produkcję i certyfikację. Może również zająć się dystrybucją gotowego kremu na półki sklepowe. Zleceniobiorca zobowiązuje się do przeprowadzenia produkcji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz przyjętymi standardami. Ważnym aspektem renomowanej produkcji kontraktowej jest jej certyfikacja przez niezależną jednostkę potwierdzona Certyfikatem Jakości.

  Niższe koszty

  Warto postawić na produkcję kontraktową kremów (private label), ponieważ wiąże się ona ze sporymi oszczędnościami. Brak konieczności organizacji własnej linii produkcyjnej, zatrudniania nowego personelu czy wdrażania procedur Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) to niższe koszty, które zostają w kasie firmy. Jeśli dana firma po raz pierwszy otwiera produkcję nowego produktu to często popełnia wiele błędów, które są kosztowne i mogą przedłużać produkcję. Korzystanie z firmy zajmującej się produkcją kontraktową sprawia, że wytwarzaniem produktu zajmuje się doświadczona firma, która bierze na siebie całą odpowiedzialność za proces produkcji. Korzystanie z usług kontraktora znacznie zmniejsza ryzyko niepowodzenia, które wynika z podjęcia złych decyzji w zakresie zarządzania procesem lub błędów w technologii produkcji.

  Zakres współpracy z kontraktorem

  Podczas nawiązania współpracy z kontraktorem w ramach produkcji kontraktowej są możliwe różne modele współpracy. Możemy zdecydować się na kompleksową współpracę, obejmującą między innymi przygotowanie receptury, dokumentacji i brandingu, wyszukanie opakowań oraz produkcję i dystrybucję. Model współpracy private label możemy dopasować do potrzeb własnej firmy. Kompleksowa współpraca w zakresie produkcji kontraktowej kosmetyków pozwoli nam na przekazanie całego procesu doświadczonemu kontraktorowi i pozbycie się problemów z danym etapem produkcji, który jest dla nas nowy i rodzi ryzyko popełnienia błędów. Scedowanie na kontraktora tylko części zadań stwarza możliwość otrzymania wsparcia tylko w tych kwestiach, w których dana firma się nie specjalizuje. Bez względu na rodzaj współpracy w zakresie produkcji kontraktowej kosmetyków, doświadczenie i know-how kontraktora pomaga odnieść sukces we wprowadzeniu nowej linii kremów na rynek.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji