Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Prozdrowotne właściwości aloesu

  06.08.20
  Adex
  Prozdrowotne właściwości aloesu

  Aloes jest sukulentem o szerokim spektrum właściwości prozdrowotnych dla kondycji skóry. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i regenerujące jest jednym z najczęściej wykorzystywanych składników do produkcji kremów, żeli antybakteryjnych, balsamów, szamponów czy toników. 

  Opis rośliny i wykaz najważniejszych składników

  Aloes jest mięsistą rośliną, która należy do rodziny złotogłowowatych. Jest to popularny sukulent, który porasta tereny półsuche, tropikalne i subtropikalne. Charakteryzuje się podłużnymi, lancetowatymi liśćmi, które osiągają do 50 cm długości i 7 cm szerokości i są zakończone kolcami. Budowa rośliny składa się z trzech warstw: zewnętrznej warstwy ochronnej, warstwy włóknistej i galaretowatego rdzenia, w którym magazynowana jest woda. W mięsistych liściach znajdują się dobroczynne dla organizmu substancje: duże ilości wit. C, wit. z grupy B, kwasu foliowego, biotyny, wit. E, i β-karotenu, mikro i makroelementy, sterole roślinne oraz kwasy tłuszczowe. Nic więc dziwnego, że aloes był od zarania dziejów wykorzystywany w medycynie i kosmetyce.

  Aloes  – zdrowotne właściwości

  Aloes zdrowotne właściwości odznacza się działaniem gojącym i odbudowującym naskórek. Dzięki synergicznemu działaniu wielu substancji aktywnych aloesu, prowadzi do pobudzania wzrostu fibroblastów i  angiogenezy. Aloes ma korzystny wpływ na redukcję reakcji zapalnej. Dzięki obecności polisacharydów aloes żel wykazuje działanie łagodzące, zmiękczające i nawilżające oraz aktywuje czynniki wzrostu komórek naskórka, co wspiera proces formowania włókien kolagenowych, które są ważnym elementem procesu gojenia ran i odbudowy naczyń w uszkodzonych miejscach. Ponadto w liściach aloesu zawarte są polifenole, które wykazują działanie przeciwpodrażnieniowe oraz przeciwutleniające.

  Obecne w liściach aloesu  np. w aloes żel sterole, kromony i glikoproteiny są odpowiedzialne za działanie przeciwzapalne, wspierane również przez związki salicylowe oraz mleczan magnezu. Aloes zdrowotne właściwości jest wykorzystywany jako składnik kosmetyków, które łagodzą oparzenia słoneczne. Bierze się to, ze względu na obecność bioaktywnych składników łagodzących i nawilżających, które wpływają na poprawę mikrokrążenia. Skuteczność działania aloesu np. aloes żel na poparzenia słoneczne jest związany również z jego właściwościami zmniejszającymi stężenie tromboksanów oraz stymulowania proliferacji fibroblastów, limfocytów i komórek neuronowych. 

  Dlaczego aloes ma tak pozytywne właściwości dla skóry?

  Aloes wykazuje właściwości nawilżające i emoliencyjne, co znajduje wykorzystanie w kosmetyce. Za jego pozytywne właściwości dla skóry odpowiada obecność polisacharydów i glikoprotein. To one wpływają na wspomaganie bariery ochronnej naskórka, stanowiąc rodzaj spoiwa międzykomórkowego. Te związki tworzą koloidy ochronne, które łagodzą podrażnienia skóry. Polisacharydy odpowiadają także za zmiękczanie skóry i zapobiegają jej przesuszeniu, za sprawą wiązania wody w skórze. Polisacharydy wyzwalają procesy obronne i regenerujące. Badania farmakologiczne dowiodły, że polisacharydy wykazują korzystny wpływ na funkcję skóry.

  Aloes wykorzystywany jest w produkcji szamponów, mydeł, kremów, toników, balsamów i żeli antybakteryjnych. Kosmetyki z aloesem mają działanie nawilżające i uelastyczniające oraz wzmacniające włosy. Jest też często wykorzystywany w kremach do opalania, ponieważ chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kosmetyki z aloesem odpowiadają za wygładzenie i ujędrnienie skóry. Aloes ma korzystny wpływ na ziarnowanie tkanki łącznej właściwej, przyspieszając gojenie różnych zmian skórnych. 

   

   

   

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji