Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  TRENDY PIELĘGNACYJNE 2024 

  20.11.23
  Adex
  TRENDY PIELĘGNACYJNE 2024 

  W artykule omawiamy 3 najważniejsze trendy kosmetyczne w zakresie pielęgnacji na 2023 i 2024 rok ogłoszone przez Mintel. Sophisticated Simplicity, NeuroGlow czy udział sztucznej inteligencji AI w tworzeniu produktów kosmetycznych – który z trendów odciśnie największe piętno na przemyśle kosmetycznym i branży produkcji kontraktowej kosmetyków?

  Trzy kluczowe trendy kosmetyczne na 2023 r. ogłoszone przez firmę Mintel

  Recepta na urodę

  Już same deklaracje o efektywności czy właściwościach kosmetyków nie wystarczą. Konsumenci będą sprawdzać skuteczność oferowanych przez firmy kosmetyków. W efekcie największą popularnością będą cieszyć się wyroby kosmetyczne o przebadanym i przemyślanym składzie. Dominującym trendem stanie się wykorzystanie w produkcji naturalnych syntetyków.

  Jak marki kosmetyczne będą starały się nadążyć za wysokimi wymaganiami konsumentów? Na porządku dziennym będzie wdrażanie diagnostyki ryzyka dla zdrowia, technologii sekwencjonowania DNA. Druk 3D, dziś pomagający w medycynie, stanie się technologią usprawniającą przemysł kosmetyczny. Marki kosmetyczne i producenci kontraktowi kosmetyków będą wykorzystywać hormony czy spersonalizowane witaminy i suplementy oraz technologię edycji genów. Rozwinie się technologia biologii syntetycznej, która umożliwi opracowywanie nowych produktów. Owa technologia stanie się narzędziem ułatwiającym produkcję każdego składnika zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i pozwoli na obniżenie kosztów produkcji. Prym będą wieść urządzenia wearable (np. smart watche), które staną się istotnym ogniwem przemysłu kosmetycznego i narzędziem angażowania konsumentów do interakcji.

  Nowa koncepcja Self-care

  Self – care to pojęcie dotyczące dobrostanu każdego człowieka, które objawia się dbaniem o siebie zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Self-care dąży do zachowania równowagi w życiu każdego człowieka. Jak wieszczy firma Mintel, jednostkowe podejście do dobrostanu osłabnie na poczet realizowania idei self-care poprzez troskę o społeczność. Konsumenci będą chcieli być częścią grupy o podobnych zainteresowaniach i problemach i będą mocno akcentować przynależność do owej grupy. Dbałość o relacje w grupie i wzajemna pomoc będzie sposobem na poprawę nastroju i samopoczucia wszystkich jej członków. Będzie to duży zwrot w życiu społecznym  – indywidualizm jednostki wywołany popularnością świata online, szybkim tempem życia, osłabieniem tradycyjnych relacji międzyludzkich, zmieni się w większą potrzebę socjalizacji i realizację własnych potrzeb poprzez pomoc innym. Marki kosmetyczne i firmy zajmujące się produkcją kosmetyków pod marką własną wprowadzą więc nowe, holistyczne produkty – powodzeniem będą cieszyć się preparaty na poprawę krążenia oraz snu. Produkty kosmetyczne wspierające zdrowie i urodę to segment, który będzie cieszył się największą popularnością.

  Nowe zasady zaangażowania

  Konsumenci zostaną zaangażowani do figitalnych doświadczeń – czyli łączących fizyczne i cyfrowe doświadczenia. Będzie to rzutować na sposób zakupu kosmetyków, poszukiwanie nowych produktów czy nawiązywanie relacji z markami. Marki będą wykorzystywać technologię RFID (identyfikacji za pomocą fal radiowych), cyfrowych awatarów czy metawersum. Nastąpi synergia różnych kanałów, które wprowadzą konsumenta na nowy poziom technologii i doświadczeń zakupowych. Dzięki temu zatrze się granica pomiędzy formatami – online i offline. Dynamiczny rozwój odnotuje technologia wirtualnej rzeczywistości, która się upowszechni.

  Jakie trendy kosmetyczne 2024 zdominują branżę kosmetyczną według Mintel? 

  Sophisticated Simplicity, czyli wyrafinowana prostota

  Sophisticated Simplicity to w wolnym tłumaczeniu wyrafinowana prostota. Sophisticated Simplicity to nowy trend, charakteryzujący się produkcją najwyższej jakości kosmetyków, o skutecznym i minimalistycznym składzie, opartym na starannie wyselekcjonowanych składnikach. Oznacza to, że konsumenci zwracają uwagę na jakość produktu, funkcjonalność, namacalne wyniki efektywności kosmetyku, a coraz mniejsze znaczenie ma dla nich sama marka. Konsumenci cenią sobie przejrzystość – czytają etykiety w poszukiwaniu zrównoważonych składników, certyfikatów czy wiarygodnych badań klinicznych. Stwarza to duże pole manewru dla marek własnych, podróbek „dupes”, a obniża znaczenie dużych koncernów kosmetycznych. Może to spowodować wzrost zainteresowania branżą private label przez małe firmy i wzrost znaczenia producentów kontraktowych kosmetyków.

  Jak Sophisticated Simplicity będzie wpływać na branżę kosmetyczną w 2024 roku? Konsumenci nie będą nabierać się na produkty-wydmuszki, których jedyną wartością jest wysoki budżet reklamowy czy eleganckie opakowania, maskujące przeciętność kosmetyku. Konsumenci będą chcieli sięgać po produkty innowacyjne – a owa innowacyjność musi być dla nich namacalna i mierzalna. Najlepiej będą sprzedawać się produkty ekologiczne, fair trade i pozyskane w sposób zrównoważony. Do głosu dojdą zaawansowane formuły, innowacyjne składniki i technologie.

  NeuroGlow

  Drugim trendem kosmetycznym 2024 roku wdrażanym przez firmy zajmujące się produkcją kosmetyków pod marką własną będzie NeuroGlow. Trend „neuroblasku” polega na łączeniu kosmetologii z psychologią. Mowa tutaj o psychodermatologii i neurokosmetyce. Pierwsza dziedzina zakłada badanie związku pomiędzy samopoczuciem psychicznym a zdrowiem skóry. Neurokosmetyka zaś bada korelacje pomiędzy poczuciem dobrostanu a skórą. Trend Neuroglow jest odpowiedzią na zapotrzebowanie konsumentów, którzy szukają produktów działających nie tylko na problemy skórne czy poprawiających wygląd zewnętrzny, ale i wpływających na ich dobrostan czy samopoczucie.

  Beaut-AI

  Trzecim trendem wyznaczającym kierunek branży kosmetycznej oraz podmiotów zajmujących się produkcją kosmetyków na zlecenie będzie sztuczna inteligencja, która stanie się ważnym narzędziem wspierającym tworzenie usług i produktów. AI może analizować opinie klientów w mediach społecznościowych, lepiej poznając preferencje użytkowników. AI umożliwi precyzyjną analizę skóry i jej monitorowanie w czasie rzeczywistym. Sztuczna inteligencja odegra dużą rolę w kreowaniu doświadczeń kosmetycznych, które będą brały pod uwagę takie czynniki jak: środowisko, genetyka, styl życia, indywidualne preferencje konsumenta. Wprowadzi to branżę kosmetyczną w nowy wymiar spersonifikowanych kosmetyków.

  Kolor roku 2024 – Apricot Crush

  Worth Global Style Network (WGSN) i Coloro (kreator trendów w dziedzinie kolorów przyszłości) ogłosiły, że kolorem roku 2024 zostanie Apricot Crush. Kolor Apricot Crush ma dobrze łączyć się z kolorami typu beż i écru. Odznacza się zabawowym charakterem, dlatego będzie idealnie się łączyć z radosnymi kosmetykami do pielęgnacji skóry. Według Worth Global Style Network (WGSN) i Coloro kolor uosabia regenerację, odświeżenie i energię, dlatego stosowanie cieni do powiek czy pomadek w kolorze Apricot Crush będzie miało też działanie terapeutyczne – pozwoli poprawić nastrój i pokonać trudne emocje. Kolor Apricot Crush cechuje się wszechstronnością i inkluzywnością, dlatego będzie idealnie nadawać się do różnych stylizacji i na różne okazje. Pozytywne skojarzenia koloru będą sprawiać, że stanie się uzupełnieniem produktów technologicznych stworzonych z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

  Jesteśmy doświadczonym producentem kontraktowym kosmetyków. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nam powierzyć stworzenie produktu kosmetycznego na zlecenie. 

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji