Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Cleanical skincare

  20.02.23
  Adex
  Cleanical skincare

  Jak połączyć jedną z cech pielęgnacji z klinicznym podejściem do badań w branży kosmetycznej? Jak powstał trend, na którego powstanie miały wpływ postawy społeczne ostatnich lat? 

  Jak powstał trend Cleanical skincare? 

  Cofnijmy się na chwilę do 2021 roku, kiedy to na rynku konsumenckim „wykiełkował trend clean beauty” i stał się jednym z wiodących trendów kosmetycznych w pielęgnacji skóry. Clean Beauty koncentruje się na dwóch aspektach: bezpiecznej pielęgnacji i poszanowaniu dla środowiska. Pojęcie trendu jest na tyle szerokie, że zaczęło urastać do rangi filozofii. Najważniejsze cechy clean beauty to ogólne poszanowanie środowiska naturalnego; wykorzystanie opakowań pochodzących z recyklingu czy działania producentów zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju. W kontekście produkcji kosmetyków to m.in. przejrzysta etykieta i prosty skład. Producenci z branży kosmetycznej czy firmy zajmujące się produkcją kontraktową w myśl idei clean beauty powinny być transparentne w stosunku do konsumentów, kierować się etyką i odpowiedzialnością (CSR) i zapewnić odbiorcom przede wszystkim skuteczny i proekologiczny produkt. 

  Cleanical – trend, który łączy wartość pielęgnacji z klinicznym podejściem. 

  Prosty skład. Nacisk na składniki aktywne pozyskane na drodze procesów biotechnologicznych, które są bezpieczne i poddane gruntownym badaniom. Minimalizm w doborze składników kosmetyków. Poszanowanie środowiska naturalnego. To główne założenia cleanical – trendu w pielęgnacji, który obecnie jest na ustach konsumentów i marek kosmetycznych w Europie i USA.  

  Pojęcie „cleanical” to połączenie słów „clean” i „clinical”, które łączy zalety tych dwóch trendów. Z trendu „clean beauty” czerpie zamiłowanie do natury, a z clinical – dbałość o starannie wyselekcjonowane składniki. W myśl filozofii cleanical producenci stawiają na wegańskie i organiczne produkty/półprodukty. Trend kładzie nacisk na przebadane składy i składniki aktywne, które są bezpieczne dla konsumenta. 

  Ważnym postulatem tego trendu jest holistyczne podejście, które obejmuje wszystkie aspekty produkcji. W praktyce oznacza to dbałość o przygotowywane receptury kosmetyków i o przestrzeganie ekologicznych standardów na wszystkich etapach produkcji. Na tym holistyczne podejście producentów kosmetyków się nie kończy – w myśl trendu clinical, powinni oni dbać o CSR, etykę (w pozyskiwaniu surowców traktowaniu pracowników) aż po dystrybucję i promocję. 

  Dlaczego marki kosmetyczne doceniły wartość cleanical? 

  W ELLE przytoczono ciekawe spostrzeżenia na temat trendu. Ron Robinson, chemik i założyciel firmy BeautyStat przekonuje, że konsumenci chcą widzieć prawdziwe rezultaty, a nie tylko stosować wyroby kosmetyczne, które uważają za bezpieczne. Warto dodać, że według badania przeprowadzonego przez nowojorską firmę NPD Group, marki kosmetyczne produkujące kosmetyki z trendu cleanical, zanotowały sprzedaż wyższą o 55%. 

  Podsumowanie

  Trend cleanical bazuje na dwóch popularnych trendach: clean beauty i clinical, a jego założenia opierają się na prostym składzie, poszanowaniu środowiska, wdrażaniu zasad etycznych i CSR-owych. Trend popularyzuje holistyczne podejście firm kosmetycznych, które obejmuje opracowanie receptur, proces produkcji czy zasady etyczne i poszanowanie środowiska. Jako firma zajmująca się produkcją kontraktową również wdrażamy zasady trendu cleanical, świadcząc usługi na najwyższym poziomie dla naszych klientów.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji