Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Emocje, uczucia, kosmetyki

  30.12.22
  Adex
  Emocje, uczucia, kosmetyki

  U podstaw ludzkiej homeostazy leży dobre samopoczucie i równowaga. Człowiek w naturalny sposób będzie dążył do osiągnięcia szczęścia, realizacji celów i doświadczania dobrobytu. Odnosi się to do poczucia spełnienia i pozytywnego nastawienia do świata. Aby osiągnąć to subiektywne uczucie pracujemy nad różnymi aspektami naszego życia: emocjonalnym, fizycznym, rodzinnym, zawodowym, społecznym i duchowym. Dobre samopoczucie staje się standardem definiującym jakość życia. Jakie znaczenie ma dbanie o ciało i urodę w procesie osiągania dobrego samopoczucia? 

  W niniejszym artykule postaramy się zweryfikować tezę, że istnieje silny związek pomiędzy szeroko rozumianym ludzkim dobrostanem a stosowaniem kosmetyków.

  Kosmetyki a dobre samopoczucie

  Wielu z nas używa kosmetyków na co dzień, aby zadbać o siebie i lepiej wyglądać. Celem jest dopieszczanie skóry, włosów, ciała itp. To pomaga nam poczuć się trochę lepiej. 

  Aktualnie różne sektory są dość zbieżne w holistycznym podejściu do ludzkiego dobrostanu. Branża sportowa, wellness, care and beauty i zdrowego żywienia wzajemnie inspirują się do kreowania produktów, które niczym indywidualne sesje, mają pomóc Klientom w odnalezieniu wewnętrznego spokoju oraz równowagi między wewnętrznym i zewnętrznym światem odczuć i emocji.

  Kosmetyki odbierane zmysłami

  Konsumenci dążą do nowych doświadczeń, chcą być zaskakiwani, chcą czuć radość i ekscytację, poszukują tego we wszystkich dobrach, które nabywają i usługach, z których korzystają. Branża kosmetyczna odpowiada na te potrzeby konsumenckie tworząc produkty, które współgrają z ludzką emocjonalnością.

  Aby zaspokoić te potrzeby w kosmetyce, producenci bazują na pięciu ludzkich zmysłach. Są one naszymi osobistymi filtrami do postrzegania otaczającego nas świata. Zmysły wpływają istotnie na nasze emocje i stan umysłu. Dzięki tej wrażliwości sensorycznej mamy możliwość przeżywania pozytywnych emocji podczas np. : odbierania zmysłowego zapachu perfum, dotyku umytych włosów, czy aplikacji nawilżającego kremu na twarz. Dzięki zastosowaniu kosmetyków odczuwamy przyjemność, a to wpływa na nasze dobre samopoczucie. Nauka opisała te doznania w sposób szczegółowy podczas badań nad ASMR (autonomous sensory meridian response). ASMR opisuje, jak za pomocą zmysłów tworzą się różne emocje. ASMR definiuje to zjawisko jako przyjemne mrowienie w okolicach głowy i szyi spowodowane przez wizualne, słuchowe, dotykowe czy zapachowe czynniki zewnętrzne. 

  Według badań Cosmetics Europe aż 72% badanych konsumentów łączy pielęgnację ciała bezpośrednio z poprawą jakości swojego życia. Jak producenci kosmetyków wpływają na dobrostan odbiorcy? 

  Wellbeing – trend kosmetyczny wiodący do dobrostanu  

  Jak już wspomnieliśmy wcześniej, pielęgnacja urody czy higiena osobista kojarzy się konsumentom z dobrostanem, a zmysły  mogą wzniecać emocje wywołujące pozytywne doświadczenie. Pracując nad profilem zmysłowym produktu, marka może wykorzystywać zmysły tak, aby budować uczucia. 

  My jako producent firma zajmująca się produkcją kontraktową kosmetyków, pracując nad tożsamością produktu, zawsze odwołujemy się do emocji jakie produkt może wywołać. Budujemy spójny profil sensoryczny produktu, staramy się wykreować odczucie, wrażenie jakiego klient powinien doświadczyć podczas aplikacji naszego kosmetyku. Dla przykładu różowa galaretka z truskawkowym peelingiem, może być postrzegana jako pobudzająca, przywodzi skojarzenia soczystości, słodkości wiosennych owoców. Dzięki temu, że udaje nam się zbudować właściwy komunikat zmysłowy, nasze marki są zapamiętywane i kojarzone z odczuwaniem pozytywnych emocji, pozostawiając w pamięci klientów dobre wspomnienia. Profil sensoryczny produktu, który tworzymy odnosi się do wszystkich zmysłów i musi zaistnieć optymalna synergia między  parametrami odnoszącymi się do wszystkich zmysłów. Takie podejście do kreowania nowych produktów kosmetycznych, ściśle wiąże się z aktualnym trendem Wellbeing, który zakłada, że dobre samopoczucie dotyczy odkrywczych momentów, w których ludzkie odczucia stają się kosmetycznym doświadczeniem.

  Podsumowanie

  Jak wynika z powyższego artykułu, kosmetyki, ich parametry sensoryczne, mają niebagatelne znaczenie w procesie wywoływania pozytywnych uczuć i skojarzeń, a to przekłada się na samopoczucie i ogólny dobrostan człowieka. Właściwie zbudowany profil sensoryczny produktu może znacząco podnieść jego atrakcyjność oraz bezpośrednio wpłynąć na decyzje zakupowe konsumentów.

  Zapraszamy Państwa do kontaktu w celu otrzymania niezobowiązującej oferty na produkcję kontraktową kosmetyków.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji