Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Globalne trendy i nowości w branży perfumeryjnej – cz.II

  02.12.22
  Adex
  Globalne trendy i nowości w branży perfumeryjnej – cz.II

  W branży perfumeryjnej już od wielu lat dominuje ekologiczne podejście wyrażane w przestrzeganiu zasad zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy do przeczytania drugiej część artykułu o trendach w branży perfumeryjnej w 2022 roku. Tym razem skupimy się na  zasadach zrównoważonego rozwoju i ekologicznym podejściu.

  Zrównoważony rozwój i ekologia w branży perfumeryjnej – trendy 2022 

  1.Zrównoważony rozwój – holistyczne podejście do tematu w produkcji perfum 

  W 2022 branża perfumeryjna wdrażała zasady zrównoważonego rozwoju na wiele sposobów. Rozpowszechnianie stacji refill w perfumeriach, ograniczanie plastiku i wolumenu produkcji oraz recykling, wykorzystywanie tylko przebadanych i etycznie pozyskiwanych składników, to najważniejsze trendy w 2022 roku. Aż 35% dorosłych konsumentów kupujących perfumy w Wielkiej Brytanii sprawdza, czy marki przestrzegają zasad zrównoważonego rozwoju. Ciekawe dane płyną do nas z Azji. 66% konsumentów w Chinach deklaruje, że podczas podejmowania decyzji zakupowych kieruje się informacją o naturalnym pochodzeniu składników.  Z kolei w USA aż 64% konsumentów zwraca uwagę na składniki, które zostały pozyskane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aktualne trendy związane ze zrównoważonym rozwojem, wdrażamy podczas produkcji perfum na zlecenie, dzięki czemu wyroby perfumeryjne dla naszych klientów cechują się najwyższą jakością. 

  2.Biodegradowalność 

  Biodegradacja to naturalny i zrównoważony proces, który wiąże się z cyrkulacyjnym przepływem surowców w przyrodzie. Dążenie do biodegradowalności jest jednym z filarów ekologicznego podejścia producentów, ponieważ surowce wracają do natury, a środowisko nie ma problemu z ich rozłożeniem. Branża perfumeryjna krzewiła ten trend, wykorzystując do produkcji biodegradowalne składniki. Jednym z wielu przykładów biodegradowalnych perfum jest pewna marka, która wypuściła wodę toaletową dla kobiet. Figlarna butelka produktu przypominająca różowego misia to nie jedyna korzyść dla konsumenta. Okazuje się, że aż 80% surowców i materiałów w tym zapachu było biodegradowalnych. Producent perfum nie wykorzystał też składników pochodzenia zwierzęcego podczas produkcji perfum. 

  3.Upcykling 

  Jest to forma przetwarzania wtórnego odpadów, którego efektem jest otrzymywanie wyrobów o wyższej wartości. Prowadzi to m.in. do redukcji ilości odpadów, oszczędności wody czy ograniczenia upraw. Upcykling zagościł na dobre w wyrobach perfumeryjnych w 2022 roku. Dobrym przykładem wdrożenia trendu jest zapach perfum stworzony przez Thierry’ego Wassera, wykorzystujący wodę różaną, która została odzyskana z destylacji róży bułgarskiej. Woda otrzymana na drodze upcyklingu została przefiltrowana i połączona z różanym olejkiem eterycznym, tworząc nowy zapach.

  4. 100% naturalności składników 

  Konsumenci wciąż poszukują naturalnych produktów, co znalazło odzwierciedlenie w trendach dla branży perfumeryjnej w 2022 roku. Marki sięgały po naturalne zapachy, czyli substancje pozyskiwane z natury. Należą do nich naturalne olejki eteryczne, które są pozbawione syntetycznych składników. Naturalność w produkcji perfum oznacza sięganie po wegańskie składniki. Dobrym przykładem jest tu w 100% naturalny zapach od znanej, francuskiej firmy. Woda perfumowana dla kobiet zawiera nie tylko wegańskie składniki w 100% pochodzenia naturalnego, ale i nie zawiera sztucznych barwników. Główny składnik – jaśmin jest zbierany w Egipcie zgodnie z dobrymi praktykami i poszanowaniem środowiska. 

  Innym przykładem jest pewna, znana francuska marka perfum założona w latach pięćdziesiątych XX wieku. Wprowadziła ona na rynek w 2022 roku zapach oparty na nutach zapachowych jaśminu, wanilii i drzewa sandałowego. Wykorzystano do niego etycznie pozyskane składniki, naturalny alkohol, a kompozycja była wegańska. Proekologiczne było również opakowanie, które zostało wyprodukowane z recyklingowanych materiałów. 

  5. Ekologiczne opakowania 

  Wyroby perfumeryjne coraz częścią są dostępne w stacjach refill, co pozwala na redukcję wykorzystania plastiku w produkcji. Umożliwiają one szybkie i wygodne napełnianie opakowania wielorazowego użytku. Do obowiązujących trendów w branży perfumeryjnej na stałe weszło wykorzystanie przyjaznych środowisku butelek i flakoników np. z recyklingowanych materiałów, co stało się już niemal złotym standardem branży perfumeryjnej. Dobrym przykładem łączenia wielu aspektów ekologiczności w opakowaniu jest zapach skomponowany przez Paula Guerlaina. Flakon wykonany jest ze szkła składającego się w 40% z PCR, a plastikowa nakrętka pozyskiwana z recyklingu. Butelkę ozdobiono lakierem na bazie wody zawierającej tylko 5% rozpuszczalników. Ekologiczne podejście na miarę największych marek świata, stosujemy także w produkcji perfum na zlecenie. 

  6.Wartości etyczne

  Ten trend odnosi się do odpowiedzialnego pozyskiwanie surowców, czyli ich zrównoważonego źródła. Chodzi tu o potwierdzenie zgodności praktyk dostawcy z wymaganiami założonej polityki. Jak firmy wdrażają tę zasadę w życie? Producenci perfum nawiązują długoterminowe relacje z dostawcami, co ma korzystny wpływ na jakość i zrównoważony rozwój składników zapachowych. Poza zrównoważonym pozyskiwaniem surowców, producenci dążą do oceny i monitorowania wpływu przetwarzania surowców na środowisko i społeczeństwo. Inne wartości etyczne w branży perfumiarskiej, jakie wdrażano, to odpowiedzialne społecznie praktyki rolnicze, zapewnienie godnych warunków pracy, pomoc lokalnym rolnikom, zapewnienie umów dla producentów w duchu „fair trade”.

  Jeśli są Państwo zainteresowani produkcją perfum na zlecenie, prosimy o kontakt.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji