Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Jak dbać o dłonie w czasie pandemii?

  24.06.20
  Adex
  Jak dbać o dłonie w czasie pandemii?

  Pielęgnacja dłoni żelami antybakteryjnymi lub produktami biobójczymi skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem, jednak ma też negatywne skutki. Najpoważniejszym z nich jest wysuszenie skóry. Podpowiadamy jak go uniknąć, stosując sprawdzoną pielęgnację z udziałem odpowiednich kosmetyków. 

  Żele antybakteryjne wyższej jakości

  Już wybór żelu antybakteryjnego lub produktu biobójczego powinien być dobrze przemyślany, ponieważ niska jakość preparatu może mieć negatywny wpływ na skórę dłoni, która stanie się wysuszona za sprawą wysokiej zawartości alkoholu. Gliceryna jest podstawowym składnikiem nawilżającym skórę, ale wybierając żel antybakteryjny warto zwrócić uwagę, by zawierał też d-panthenol lub ekstrakt z aloesu, co ma korzystny wpływ na pielęgnację i regenerację wysuszonych dłoni oraz na ochronę przed podrażnieniami. 

  Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji? 

  Używanie żeli antybakteryjnych może mieć negatywny wpływ na kondycję i wygląd skóry. Aby temu zapobiec, należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które wykazują właściwości nawilżające. Naszym must have powinny być kremy do rąk dedykowane skórze wrażliwej. Analizując etykietę zwróćmy uwagę na obecność składników pochodzenia naturalnego. Pożądane przez konsumentów są składniki takie jak: masło shea, naturalne oleje, wyciąg z rumianku czy aloesu. Ten ostatni wykazuje właściwości nawilżające, łagodzące i przeciwzapalne. Polisacharydy zawarte w liściach aloesu zatrzymują wodę, wykazując działanie nawilżające.

  Dbanie o higienę  powinno opierać się na używaniu mydła w płynie, które będzie cechować się odpowiednim składem i skutecznością potwierdzoną badaniami. Skład mydła w płynie powinien zawierać dodatkowe składniki o właściwościach antybakteryjnych. Do takich składników należą jony srebra obecne w mydłach ANTI-BACTER. Działanie antybakteryjne może być wzmocnione składnikami pochodzenia naturalnego takimi jak olejek goździkowy, rozmarynowy czy eukaliptusowy, tworząc wyższy poziom pielęgnacji. W składzie szukajmy również składników wykazujących działanie nawilżające takich jak aloes czy gliceryna.    

  Na koniec nie zapominajmy o peelingu, który pozwoli nam na lepsze wchłanianie się kremu. Warto stosować go chociażby po to, by usunąć martwy naskórek. Pomogą nam zadbać o lepszą kondycję skóry dłoni. W cenie są dziś organiczne peelingi z dodatkiem gliceryny, awokado, wosku pszczelego czy witaminy E, przyczyniające się do przywracania skórze gładkości, która bywa zniszczona negatywnym działaniem alkoholu. Skuteczny peeling to taki, który jest dobrze dobrany do rodzaju naszej skóry. Pielęgnacja skóry peelingiem jest prosta i wymaga jedynie nałożenia niewielkiej ilości peelingu na skórę, masowania jej przez chwilę i spłukania wodą.

  Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne z odpowiednimi składnikami możemy odżywiać nasze dłonie, nadawać im miękkości i pozbawiać wysuszenia, które staje się częstym objawem w dobie regularnego stosowania żeli antybakteryjnych. 

   

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji