Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Jak personalizacja etykiet i opakowań może wpłynąć na pozycjonowanie produktu kosmetycznego na rynku?

  26.04.24
  Adex
  Jak personalizacja etykiet i opakowań może wpłynąć na pozycjonowanie produktu kosmetycznego na rynku?

  Samo informowanie o właściwościach produktu nie wygra batalii o uwagę konsumenta w branży kosmetycznej. Niezbędna stała się personalizacja opierająca się na unikatowych, przyciągających wzrok projektach graficznych etykiet i opakowań. Personalizacja pozwala na zaspokojenie potrzeb konsumentów związanych z indywidualnym podejściem. Poznajmy trendy i sposoby personalizacji etykiet i opakowań.

  Sposoby na personalizację etykiet i opakowań

  Personalizacja w projektowaniu opakowań kosmetycznych polega na nadaniu im osobistego, niepowtarzalnego charakteru. Personalizacja to inaczej unikatowa kreacja produktu. Rozwój personalizacji nie byłby możliwy bez druku cyfrowego, umożliwiającego produkcję spersonalizowanych opakowań w atrakcyjnej cenie. Druk cyfrowy umożliwia realizację od kilku do kilkudziesięciu projektów jednocześnie (w jednym przebiegu produkcyjnym) z zachowaniem jednowymiarowości etykiet i jednego rodzaju podłoża.

  Teraz parę słów o kreatywnej stronie personalizacji. Kreacja projektów graficznych zwykle należy do agencji reklamowych, które pracują dla marki kosmetycznej. W niektórych firmach kosmetycznych istnieją działy graficzne, zajmujące się projektowaniem graficznym czy copywritingiem. Nim etykieta trafi do drukarni, należy poświęcić kilka-kilkanaście godzin na stworzenie projektu graficznego. W obecne trendy projektowania opakowań kosmetyków wpisuje się storytelling – czyli opowieść o marce, która zawiera zasady trzyaktowej struktury dramaturgicznej i jest zgodna z wartościami oraz tożsamością marki. Etykiety i opakowania opowiadające historie budują komunikację z konsumentem, zaciekawiają i zachęcają do zaangażowania.

  Z kolei brand blocking to sposób ekspozycji produktów na sklepowej półce, którego zadaniem jest przyciąganie uwagi konsumenta i zachęcenie go do zakupu. Odpowiednie umiejscowienie produktów w drogerii np. kremów, serum, peelingów może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. Drogeria czy apteka to jedno z pierwszych miejsc, w których klient będzie się stykał z Twoimi produktami. Opracowanie odpowiedniej strategii brand blockingu w połączeniu z atrakcyjnymi materiałami POS może stanowić ważny element generowania sprzedaży.

  Aby storytelling i brand blocking osiągnęły zamierzony efekt, marka kosmetyczna powinna zadbać o określone elementy. My jako renomowana firma zajmująca się produkcją kontraktową kosmetyków wiemy, jak je wdrażać, aby rezonowały z odbiorcami. Przede wszystkim należy precyzyjnie określić grupę docelową. Następnie dopasować kolorystykę, formy uszlachetnień, materiał do strategii marki. W dobie popularności trendu Zrównoważonego Rozwoju i troski marek oraz konsumentów o środowisko, warto sięgnąć po ekologiczne surowce, które również będą pozyskiwane w sposób zrównoważony.

  Coraz częściej w branży kosmetycznej czy produkcji kontraktowej kosmetyków personalizacja etykiet nie dotyczy tylko jednego produktu, ale znajduje zastosowanie dla grup produktowych. Jeden projekt graficzny lub wspólny motyw

  graficzny/koncepcyjny może być wykorzystywany w linii kosmetyków do pielęgnacji skóry czy produktów przeznaczonych dla skóry wrażliwej czy atopowej. Wtedy jedna etykieta czy wspólne opakowanie firmuje różne produkty należące do jednej linii kosmetyków.

  Druk hybrydowy – zyskaj możliwości uszlachetnienia

  To połączenie druku cyfrowego z uszlachetnieniem, które wcześniej było zarezerwowane dla druku fleksograficznego. Druk hybrydowy składa się z dwóch etapów. Najpierw drukuje się projekt cyfrowo, a następnie na wydruk nakłada się uszlachetnienia w technologii fleksograficznej. Dzięki temu można wyprodukować projekty w krótkim czasie o zmiennych danych, unikatowych grafikach i z wykorzystaniem zdobień jak: cold stamping, lakiery strukturalne. Druk hybrydowy to przyszłość branży kosmetycznej, ponieważ pozwala na uzyskanie wyróżniających się projektów, które przyciągają uwagę konsumentów, zwiększając szansę na zakup.

  Personalizacja etykiet w branży kosmetycznej i private label od czego zacząć?

  Proces tworzenia etykiet kosmetyków powinien zacząć się od stworzenia wizji. Koncept kreatywny obejmujący szatę graficzną i warstwę tekstową, to etap, który będzie miał wpływ na pozostałe prace. Następnie będziemy musieli określić, czy każda etykieta ma być unikatowa i niepowtarzalna. Czy może stworzymy jedną koncepcję „parasolową” do wszystkich etykiet, a poszczególne projekty będą się różnić jedynie drobnymi elementami w warstwie graficznej bądź tekstowej? Kolejną decyzją, przed jaką staje marka kosmetyczna, będzie wybór rodzaju etykiety – tradycyjnej bądź ze storytellingiem. Kolejnym krokiem będzie wybór drukarni i formatu materiałów reklamowych. Można wykonać druk metodą hybrydową, łącząc atuty druku cyfrowego z uszlachetnieniem. Dzięki odpowiednim działaniom graficznym i personalizacji, nasze produkty kosmetyczne uzyskają atrakcyjne etykiety i opakowania, które wyróżnią ich na tle konkurencji.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji