Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Jak wybrać „prawdziwy” produkt biobójczy, który będzie skuteczny?

  29.06.20
  Adex
  Jak wybrać „prawdziwy” produkt biobójczy, który będzie skuteczny?

  Jak rozpoznać prawdziwy, wiarygodny i bezpieczny produkt biobójczy w okresie, w którym rynek zalewany jest najprzeróżniejszymi żelami antybakteryjnymi? W artykule przedstawiamy Państwu najważniejsze cechy produktów biobójczych, przeznaczonych do higienicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania. 

  Kosmetyk vs produkt biobójczy – jak je rozpoznać? 

  Płyny i żele antybakteryjne są dziś najbardziej pożądane ze względu na pandemię koronawirusa i konieczność dezynfekcji rąk. Jednak nie każdy konsument jest świadomy, że na rynku istnieją dwie kategorie produktów – kosmetyki o działaniu antybakteryjnym oraz produkty biobójcze. Te produkty często są mylone ze sobą przez konsumentów. Z kolei niektórzy producenci za sprawą haseł reklamowych próbują ze zwykłego kosmetyku uczynić produkt biobójczy. Każdy konsument posiadając odpowiednią wiedzę może samodzielnie rozróżnić „biobój” od kosmetyku. 

  Po pierwsze produkt biobójczy musi posiadać nr. pozwolenia na obrót produktem biobójczym, który jest wyeksponowany na opakowaniu i wydawany przez Urząd Rejestracji Produktów Biobójczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Leczniczych. Produkt biobójczy czy żel antybakteryjny o podwyższonej zawartości alkoholu przechodzi też specjalistyczne badania, które potwierdzają skuteczność biobójczą zgodnie z metodologią opisaną w określonych normach. Nasz produkt, Anti-Bacter przeznaczony do higienicznej dezynfekcji rąk metodą wcierania posiada udokumentowane wynikami badań spektrum działania zgodnie z normami europejskimi: EN 13727, EN 13624 oraz EN 1500. Żel antybakteryjny do rąk wykazuje działanie bójcze wobec Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Enterococcus hirae, Escherichia coli K12 czy też działanie drożdżakobójcze. Ponadto produkt biobójczy na swojej etykiecie zawiera informację o zawartości substancji czynnej w formie np: Substancja czynna: etanol 75g/100g.

  Czym charakteryzuje się kosmetyk o działaniu antybakteryjnym? Otóż taki produkt wykazuje głównie działanie pielęgnacyjne czy nawilżające, a na jego etykiecie próżno szukać informacji o substancji czynnej, czy też numeru pozwolenia na obrót produktem biobójczym. Wyróżnia się natomiast listą składników poprzedzoną napisem “Ingredients”.

  Produkt biobójczy na bazie alkoholu musi posiadać odpowiednią zawartość  substancji czynnej (np. alkoholu etylowego). Produkt biobójczy czy też żel antybakteryjny będący alkoholowo-wodnym roztworem powinien posiadać minimum 60% substancji czynnej jaką jest alkohol etylowy, natomiast kosmetyk lub żel o działaniu antybakteryjnym może posiadać nawet mniej niż 50% alkoholu etylowego. Niektóre kosmetyki antybakteryjne takie jak: Anti-Bacter wyróżniają się wyższą zawartością alkoholu – 70% vol., co jest jednym z najlepszych wyników na rynku. Nasze kosmetyki nie tylko pielęgnują i oczyszczają skórę dłoni, ale i wykazują działanie redukujące ilość drobnoustrojów (bakterii) znajdujących się na powierzchni skóry. Warto wiedzieć, że kosmetyki Anti-Bacter wykazują potwierdzone badaniami działania antybakteryjne w stosunku do szczepów chorobotwórczych: Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus oraz Escherichia coli. Biorąc do ręki żel antybakteryjny możemy go łatwo zweryfikować, analizując kolejność wymienienia składników na etykiecie. Jeśli jako pierwsza została wymieniona woda, a na drugim miejscu alkohol to zawartość tego drugiego składnika jest niższa niż 50%. Skuteczne i sprawdzone działanie bójcze wobec wirusów i bakterii zapewniają tylko laboratoryjnie przebadane i posiadające nr. pozwolenia do obrotu produkty biobójcze, które muszą odznaczać się przynajmniej 60% zawartością substancji czynnej, jaką jest alkohol etylowy. 

  Co decyduje o jakości produktu biobójczego na bazie alkoholu?

  O jakości każdego produktu biobójczego czy żelu antybakteryjnego do rąk świadczy fakt spełniania rygorystycznych standardów, zapewniających bezpieczną i skuteczną dezynfekcję.  Receptury są laboratoryjnie przebadane. Zanim produkty biobójcze zostaną wprowadzone do obrotu są  zatwierdzane przez Urząd Rejestracji Produktów Biobójczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Leczniczych. Każdy produkt biobójczy powinien posiadać wysoką zawartość alkoholu. Na etykiecie powinna się znajdować informacja o zawartości substancji czynnej. W przypadku naszego produktu – żelu antybakteryjnego Anti-Bacter, 75% zawartość alkoholu zapewnia skuteczność w działaniu wirusobójczym, bakteriobójczym i grzybobójczym. Aby produkt był skuteczny, powinien spełniać wytyczne w zakresie żeli antybakteryjnych oraz normy europejskie w obszarze spektrum biobójczego. Wykładnikiem najwyższej jakości preparatów do dezynfekcji jest fakt, że te najlepsze produkty są stosowane do profesjonalnej dezynfekcji w szpitalach (do dezynfekcji rąk, powierzchni, narzędzi chirurgicznych itp) i w budynkach użyteczności publicznej. 

   

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji