Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych

  26.06.20
  Adex
  Fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych

  Żele antybakteryjne stały się powszechnie stosowanym produktem, zapewniającym higienę i bezpieczeństwo. Niestety urosło wokół nich wiele mitów, które biorą się z niewiedzy lub są propagowane przez nierzetelnych producentów, chcących zarobić na panującej pandemii. Poznajmy fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych, które pozwolą Państwu na zdobycie większej świadomości na temat dezynfekcji rąk.  

  Fakt: Wysoka zawartość alkoholu wpływa na działanie antybakteryjne. 

  Głównym składnikiem czynnym każdego żelu antybakteryjnego jest alkohol etylowy, który odpowiada za działanie antybakteryjne. Aby żel antybakteryjny do rąk był skuteczny i miał działanie bójcze w stosunku do wirusów osłonkowych do których należy koronawirus, powinien zawierać minimum 60% alkoholu. Oczywiście powinniśmy umieć rozróżnić produkt biobójczy od kosmetyku będącego żelem antybakteryjnym. Produkt biobójczy musi posiadać na etykiecie informację o zawartości substancji czynnej oraz informacje o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. W większości krajów UE (również w Polsce) produkt biobójczy posiada określony numer, który musi być umieszczony na etykiecie. W Polsce numer ten wydawany jest przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL). Płyn do dezynfekcji rąk może też posiadać informacje o odpowiedniej normie EN potwierdzające jego działanie na określonych w normie warunkach. Żel antybakteryjny posiadający poniżej 50% zawartości alkoholu, opisujący działanie pielęgnacyjne na opakowaniu jest po prostu kosmetykiem, który może wspomagać działanie antybakteryjne.

  Nasz płyn do dezynfekcji rąk Anti-Bacter wykazuje szerokie spektrum biobójcze, które zostało potwierdzone wynikami badań, a preparat spełnia rygorystyczne normy europejskie w tym zakresie między innymi: EN 14476, EN 13727, EN 1500, EN 13624. Płyn do dezynfekcji rąk Anti-Bacter cechuje się działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Jego skuteczność polega na aż 75% zawartości alkoholu oraz formule wzbogaconej o glicerynę i aloes. 

  Mit: żel antybakteryjny zastąpi mycie rąk.

  Celem każdego żelu antybakteryjnego do rąk jest dezynfekcja i ochrona przed wirusami, ale tylko w sytuacjach, w których nie mamy dostępu do bieżącej wody, będąc np. w podróży czy miejscu publicznym. Regularne mycie dłoni z użyciem mydła jest kluczowe dla ochrony zdrowia i w dobie koronawirusa powinniśmy je wykonywać kilka razy dziennie. Skuteczne mycie dłoni powinno trwać minimum 30 sekund. 

   

  Fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych

  Fakt: gliceryna, rumianek i aloes mają korzystny wpływ na nawilżenie skóry.

  Gliceryna jest często spotykanym składnikiem w kosmetykach, ponieważ wykazuje właściwości nawilżające – jest niezawodnym humektantem. Pozwala złagodzić wysuszające działanie alkoholu etylowego. Gliceryna wpływa na nawilżenie skóry. Rumianek to także dobroczynny składnik, szeroko wykorzystywany w kosmetyce. Zawiera substancje, przyczyniające się do łagodzenia podrażnień i przyspieszenia regeneracji skóry. Aloes odznacza się pozytywnymi dla zdrowia skóry właściwościami łagodzącymi i odżywiającymi. Aloes pielęgnuje i nawilża skórę oraz ma działanie regenerujące, wzmacniając jej strukturę, dlatego jest częstym składnikiem żelu antybakteryjnego do rąk.  

  Mit: jeden żel może być stosowany przez kilka osób. 

  Chcąc zachować najwyższe środki ostrożności w okresie pandemii koronawirusa powinniśmy używać jednego produktu dla jednego właściciela. Ta reguła nie dotyczy dezynfekcji w biurach, budynkach użyteczności publicznej czy galeriach handlowych, gdzie umieszczone są produkty biobójcze przy wejściach, które są przeznaczone do dezynfekcji zbiorowej. 

   

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji