Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
    się z tobą najszybciej jak to możliwe

    Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Nowej Wsi, ul. Olsztyńska 1, 14-200 Iława, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

    Fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych

    26.06.20
    Adex
    Fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych

    Żele antybakteryjne stały się powszechnie stosowanym produktem, zapewniającym higienę i bezpieczeństwo. Niestety urosło wokół nich wiele mitów, które biorą się z niewiedzy lub są propagowane przez nierzetelnych producentów, chcących zarobić na panującej pandemii. Poznajmy fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych, które pozwolą Państwu na zdobycie większej świadomości na temat dezynfekcji rąk.  

    Fakt: Wysoka zawartość alkoholu wpływa na działanie antybakteryjne. 

    Głównym składnikiem czynnym każdego żelu antybakteryjnego jest alkohol etylowy, który odpowiada za działanie antybakteryjne. Aby żel antybakteryjny do rąk był skuteczny i miał działanie bójcze w stosunku do wirusów osłonkowych do których należy koronawirus, powinien zawierać minimum 60% alkoholu. Oczywiście powinniśmy umieć rozróżnić produkt biobójczy od kosmetyku będącego żelem antybakteryjnym. Produkt biobójczy musi posiadać na etykiecie informację o zawartości substancji czynnej oraz informacje o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. W większości krajów UE (również w Polsce) produkt biobójczy posiada określony numer, który musi być umieszczony na etykiecie. W Polsce numer ten wydawany jest przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL). Płyn do dezynfekcji rąk może też posiadać informacje o odpowiedniej normie EN potwierdzające jego działanie na określonych w normie warunkach. Żel antybakteryjny posiadający poniżej 50% zawartości alkoholu, opisujący działanie pielęgnacyjne na opakowaniu jest po prostu kosmetykiem, który może wspomagać działanie antybakteryjne.

    Nasz płyn do dezynfekcji rąk Anti-Bacter wykazuje szerokie spektrum biobójcze, które zostało potwierdzone wynikami badań, a preparat spełnia rygorystyczne normy europejskie w tym zakresie między innymi: EN 14476, EN 13727, EN 1500, EN 13624. Płyn do dezynfekcji rąk Anti-Bacter cechuje się działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Jego skuteczność polega na aż 75% zawartości alkoholu oraz formule wzbogaconej o glicerynę i aloes. 

    Mit: żel antybakteryjny zastąpi mycie rąk.

    Celem każdego żelu antybakteryjnego do rąk jest dezynfekcja i ochrona przed wirusami, ale tylko w sytuacjach, w których nie mamy dostępu do bieżącej wody, będąc np. w podróży czy miejscu publicznym. Regularne mycie dłoni z użyciem mydła jest kluczowe dla ochrony zdrowia i w dobie koronawirusa powinniśmy je wykonywać kilka razy dziennie. Skuteczne mycie dłoni powinno trwać minimum 30 sekund. 

     

    Fakty i mity na temat żeli antybakteryjnych

    Fakt: gliceryna, rumianek i aloes mają korzystny wpływ na nawilżenie skóry.

    Gliceryna jest często spotykanym składnikiem w kosmetykach, ponieważ wykazuje właściwości nawilżające – jest niezawodnym humektantem. Pozwala złagodzić wysuszające działanie alkoholu etylowego. Gliceryna wpływa na nawilżenie skóry. Rumianek to także dobroczynny składnik, szeroko wykorzystywany w kosmetyce. Zawiera substancje, przyczyniające się do łagodzenia podrażnień i przyspieszenia regeneracji skóry. Aloes odznacza się pozytywnymi dla zdrowia skóry właściwościami łagodzącymi i odżywiającymi. Aloes pielęgnuje i nawilża skórę oraz ma działanie regenerujące, wzmacniając jej strukturę, dlatego jest częstym składnikiem żelu antybakteryjnego do rąk.  

    Mit: jeden żel może być stosowany przez kilka osób. 

    Chcąc zachować najwyższe środki ostrożności w okresie pandemii koronawirusa powinniśmy używać jednego produktu dla jednego właściciela. Ta reguła nie dotyczy dezynfekcji w biurach, budynkach użyteczności publicznej czy galeriach handlowych, gdzie umieszczone są produkty biobójcze przy wejściach, które są przeznaczone do dezynfekcji zbiorowej.