Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Na jakie rodzaje etykiet kosmetyków warto zwrócić uwagę w 2023?

  21.08.23
  Adex
  Na jakie rodzaje etykiet kosmetyków warto zwrócić uwagę w 2023?

  Dobry krem, szampon, serum, czy peeling nie zdobędzie serca konsumentów samym składem. Za sprzedaż odpowiada najtańszy element opakowania, czyli etykieta. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w produkcji kosmetyków pod marką własną klienta znamy kryteria, jakie powinna spełniać etykieta, aby ułatwić sprzedaż produktu. 

  Na jakie rodzaje etykiet kosmetyków warto zwrócić uwagę w 2023 roku? 

  1. Etykiety samoprzylepne 

  Etykiety samoprzylepne to najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie etykiet kosmetyków. Producenci prześcigają się w sięganiu po coraz to trwalsze i bardziej estetyczne rozwiązania – od papierowych, foliowych, matowych i błyszczących, poprzez etykiety z drukiem płaskim i wypukłym, aż po laminowane i gładkie czy nadające się do recyklingu. Sam projekt graficzny może dobrze prezentować się na ekranie komputera, jednak nie zawsze to samo wrażenie musi odczuwać odbiorca, ściągając produkt ze sklepowej półki. Przed rozpoczęciem projektowania warto wziąć pod uwagę parę aspektów technologicznych, aby finalny projekt etykiety przemawiał do konsumentów.

  Kluczowe znaczenie ma podłoże, na jakim będzie znajdować się etykieta kosmetyku. Materiał etykiety powinien być dobrany odpowiednio do opakowania – inne parametry etykiety sprawdzą się w przypadku słoika, a inne – miękkiej tuby. Nie bez znaczenia pozostaje rodzaj kleju, któremu również należy poświęcić sporo uwagi. Skład produktu również determinuje technologię wykonania etykiety oraz materiał, z jakiego powinna być wykonana. Produkty kosmetyczne tj. żele antybakteryjne powinny zawierać etykiety z folii srebrnej, zapewniające najwyższą barierowość. Folia srebrna chroni produkt przed odklejaniem się etykiety. Pod uwagę należy wziąć również warunki aplikacji i przechowywania etykiet oraz średnicę opakowania. Produkty tj. perfumetki, fiolki czy kremy pod oczy o małej średnicy, wymagają stosowania surowców etykietowych z mocnym klejem oraz folie pet.

  2. Etykiety bezklejowe Shrink Sleeve – rozwiązanie szyte na miarę producenta

  W produkcji kosmetyków pod marką własną często stosujemy etykiety bezklejowe Shrink Sleeve. Zostały wykonane z cienkiej folii termokurczliwej, która zapewnia elastyczność, dopasowując się do każdego opakowania. Technologia polega na formowaniu etykiet na rękaw i późniejszym nawijaniu ich na rolę. Kolejnym etapem jest odwijanie i przycinanie etykiet, które są umieszczone na opakowaniu. Trzecim etapem jest poddanie etykiet działaniu wysokiej temperatury, co prowadzi do kurczenia folii. Te etykiety przeważnie są wykonane z pochodzącej z recyklingu folii pet. Dotychczas wykorzystywane folie pvc już coraz rzadziej goszczą na drogeryjnych półkach z powodu obostrzeń Unii Europejskiej – wiele krajów zakazało dystrybucji kosmetyków z etykietami pvc, a złamanie prawa wiąże się z wysokimi karami.

  Etykiety Shrink Sleeve idealnie dostosowują się do kształtu opakowania – dzieje się tak, ponieważ rękaw foliowy ulega obkurczeniu. Poza możliwością zadrukowania jej na całej powierzchni w 8 kolorach, na różnych materiałach jak: pet, ops, PETG, stwarzają możliwość dopasowania kurczliwości do danego opakowania.

  3. Saszetki  – od królowania na targach po końcowe produkty stworzone do podróżowania

  Saszetki są poręczne i lekkie, co sprawiło, że stały się nieodłącznym wyposażeniem konsumentów, którzy często podróżują. Saszetki – niegdyś wykorzystywane do testowania (samplingu) produktów kosmetycznych, dziś coraz częściej stają się docelowym opakowaniem produktów o małej gramaturze. Kremy, żele czy sera w saszetkach bardzo często prezentuje się na targach kosmetycznych. Kosmetyki w saszetkach są atrakcyjne nawet dla małych producentów, ponieważ spadły minima zamówień, co pozwala na zamówienie nawet niskiego nakładu. Poza poręcznością i niską wagą, saszetki wyróżniają się niską barierowością, co sprawia, że można je zastosować do niemal wszystkich rodzajów produktów. Jako firma Adex jesteśmy wyposażeni w park maszynowy umożliwiający wykorzystywanie saszetek do produkcji kosmetyków. Produkcja kosmetyków w saszetkach w całości wykonywana jest w Polsce. Ostatnimi czasy położyliśmy duży nacisk na rozwój w tym kierunku – możemy poszczycić się produkcją skarpetek i rękawiczek w saszetkach. W najbliższym czasie planujemy wdrożyć więcej możliwości produkcyjnych w zakresie produkcji kosmetyków w saszetkach, które będziemy oferować naszym klientom w ramach produkcji kontraktowej kosmetyków. Dzięki temu ich produkty staną się jeszcze bardziej innowacyjne i atrakcyjne dla konsumentów.

  Druk fleksograficzny czy cyfrowy?

  Odpowiednie dopasowanie techniki druku zapewnia duże oszczędności firmie kosmetycznej. Jednak nowe podmioty stawiające pierwsze kroki na rynku kosmetycznym nie mają doświadczenia w druku etykiet. Konsumenci najczęściej kierują się aspektem wizualnym – wybierają produkt, którego etykieta bardziej do nich przemawia. Druk fleksograficzny cechuje się efektem wypukłego tekstu i wykorzystaniem ciekłych farb szybkoschnących. W technice fleksograficznej używa się giętkich form. Ta metoda doskonale sprawdza się przy wysokonakładowym druku etykiet i opakowań. Druk cyfrowy powstaje na bazie danych przesłanych bezpośrednio z komputera, a jego atutem jest szybkość wydruku. Polega on na naświetlaniu podłączonego do tonera wałka, a następnie przeniesieniu obrazu z wałka na nośnik. Podczas produkcji etykiet kosmetycznych, na druk cyfrowy powinniśmy się zdecydować, gdy realizujemy wiele wzorów etykiet, niewielkie ilości już nawet do  5000 sztuk, stawiamy na małe rozmiary etykiet. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy na projekt graficzny nanoszone są częste zmiany, ponieważ druk cyfrowy umożliwia bezproblemowe wdrożenie korekt szaty graficznej. W druku cyfrowym najlepiej zlecać etykiety próbne. Druk fleksograficzny jest dedykowany projektom opartym na jednym wzorze, które będziemy drukować w wysokich nakładach (od 5000 szt.). W tej technice drukuje się etykiety peel-off.

  Produkcja kontraktowa kosmetyków w Adex – wsparcie na etapie produkcji i druku etykiety

  Kreowanie produktu kosmetycznego to trudne zadanie, które wymaga doświadczenia na wszystkich etapach procesu. Jako firma zajmująca się produkcją kontraktową kosmetyków, wspieramy naszych klientów również na etapie projektowania i druku etykiety. Nasi graficy i eksperci od marketingu zaprojektują dla Państwa etykietę, która będzie współgrać ze składem kosmetyku. Z pomocą drukarni dobierzemy dla Państwa odpowiedni materiał oraz odpowiednią technikę druku, aby stworzony produkt kosmetyczny był wybierany przez konsumentów.

  Zapraszamy do współpracy w zakresie produkcji kontraktowej. 

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji