Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Najważniejsze zasady, które pozwolą Ci bezpiecznie wypoczywać w cieniu koronawirusa. 

  27.08.20
  Adex
  Najważniejsze zasady, które pozwolą Ci bezpiecznie wypoczywać w cieniu koronawirusa. 

  Przed wyjazdem za granicę powinniśmy dokładnie sprawdzić, jak wysokie jest zagrożenie związane z koronawirusem w danym kraju. Największe ryzyko zakażenia jest obecnie we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji, dlatego powinniśmy unikać wyjazdów do tych krajów. Jednak ryzyko zakażenia w poszczególnych krajach cały czas się zmienia, więc powinniśmy monitorować rządowe komunikaty. Podczas wyjazdu na wakacje, powinniśmy przestrzegać paru istotnych zasad bezpieczeństwa, które pozwolą nam na bezpieczny wypoczynek zarówno na polskich plażach, górskich szczytach , jak i  zagranicznych wyspach.  

  Poznajmy zasady bezpieczeństwa w podróży

  Wyjazd zagraniczny nie musi oznaczać nierozsądnej decyzji, pod warunkiem, że wybierzemy kraj z małą liczbą zakażeń i będziemy przestrzegać zalecanych zasad bezpieczeństwa. Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje w tym roku wyjazdy do Polski. Bez względu na wybór destynacji wakacyjnej podróży, powinniśmy przestrzegać zasad, które zredukują ryzyko zakażenia koronawirusem. W dobie koronawirusa renesans przeżywają hotele, pensjonaty czy ośrodki agroturystyczne, które położone są na wsi czy w rejonach bliskich naturze, gdzie panuje małe zagęszczenie ludności.

  Wybierając się na wczasy do kurortu czy większego miasta zwróćmy uwagę na zaplanowanie trasy i odwiedzanych miejsc. Unikajmy zatłoczonych miejsc oraz nie przebywajmy zbyt długo w przestrzeniach ogólnodostępnych. (place, dworce kolejowe etc.) Jeżeli planujemy podróż po kraju warto pomyśleć o wyjeździe własnym samochodem, co zapewni nam większe bezpieczeństwo podczas wakacji.

  Zasady WHO, które zredukują ryzyko zakażenia koronawirusem

  Po pierwsze odstęp 1,5 metra i noszenie maseczki dla siebie i dziecka w pomieszczeniach zamkniętych. Po drugie częste mycie rąk wodą z mydłem i regularna dezynfekcja żelem antybakteryjnym np. Anti-Bacter spray lub produktem biobójczym Anti-Bacter, które dzięki przebadanej formule i wysokiej zawartości alkoholu usuwają bakterie, wirusy (w tym koronawirusa) i grzyby. Jeśli widzimy osoby kaszlące czy z objawami grypy (kaszel, gorączka), to powinniśmy unikać z nimi kontaktu. Nie dotykajmy maseczki ochronnej, oczu, ust i nosa, bo jeśli na materiale lub naszych dłoniach znajduje się wirus, może się on łatwo przedostać do naszego organizmu. Przestawmy się na płatność kartą, bilety do muzeum czy na pociąg możemy kupić online, co jest zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem od stania w kolejkach do kasy.

  Jak zachowywać się w hotelu, pensjonacie i restauracji?

  • Zachowuj odpowiedni dystans od innych gości;
  • nie korzystaj z windy i wspólnych ciągów komunikacyjnych, a jeśli już musisz to korzystaj z nich jak będą puste;
  • unikaj tłumów w częściach wspólnych, wybieraj odosobnione miejsca;
  • dezynfekuj ręce płynem parę razy dziennie – płyny znajdują się w obiektach przy recepcji, w restauracji etc.;
  • zapoznaj się z ograniczeniami i zasadami dotyczącymi higieny, które obowiązują w danym hotelu.

  Jak bezpieczne korzystać z basenów i plaż?

  W restauracjach stoliki muszą być oddalone od siebie o 2 metry, co ogranicza kontakt pomiędzy gośćmi. Dezynfekuj ręce przy wejściu i wyjściu z restauracji. Opcjonalnie możesz skorzystać z dań na wynos, które zjesz w swoim pokoju. W drodze do restauracji możesz nałożyć maseczkę, dla zwiększenia własnego komfortu. Baseny i SPA w dobie pandemii koronawirusa także mogą być użytkowane, ponieważ władze nałożyły na nie restrykcje dotyczące zasad higieny i możliwości przebywających w nich osób. Ważne, by w basenie lub spa przestrzegać zasad dystansu społecznego. Zatłoczone plaże też odchodzą w niepamięć, ponieważ różne kraje wprowadzają zasady zachowania dystansu. W niektórych miejscach spotkamy się z ograniczeniami co do liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać na plaży, wprowadzone będą specjalnie wydzielone sektory oraz patrole lub systemy monitoringu. Wprowadzenie takich zasad pozwoli na ograniczenie ryzyka zakażenia się koronawirusem, zapewniając błogi wypoczynek w malowniczej scenerii. W niektórych krajach takich jak: Włochy pomyślano o oddzieleniu leżaków i parasoli za pośrednictwem parawanów z pleksiglasu.

  Najważniejsze zasady, które pozwolą Ci bezpiecznie wypoczywać w cieniu koronawirusa. 

  Wybierz certyfikowany i bezpieczny żel antybakteryjny, który będziesz mieć zawsze pod ręką

  Wybierając się na wypoczynek w Polsce czy za granicą powinniśmy mieć ze sobą certyfikowany żel antybakteryjny. Warto wziąć ze sobą produkt biobójczy ANTI-BACTER, który przeznaczony jest do higienicznej dezynfekcji rąk, posiada 75% zawartość alkoholu i wykazuje skuteczne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze.

  Aby zapewnić sobie wsparcie w codziennym wypoczynku, powinniśmy wziąć ze sobą kosmetyki z linii ANTI-BACTER, które są żelami antybakteryjnymi. Są to kosmetyki o zawartości alkoholu – 70% vol, posiadające w swoim składzie aloes i glicerynę. Kosmetyki nie tylko nawilżają skórę, ale myją, pielęgnują i oczyszczają skórę dłoni. Ich skuteczność potwierdzają przeprowadzone testy antybakteryjności, które dowodzą, że produkty redukują ilość drobnoustrojów (bakterii) znajdujących się na powierzchni skóry. Są niezbędnym elementem wyposażenia podczas wizyty na plaży, muzeum, restauracji czy podczas spaceru po nadmorskim deptaku.  

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji