Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  RYNEK BEAUTY 2024

  08.12.23
  Adex
  RYNEK BEAUTY 2024

  W 2022 roku rynek kosmetyczny wygenerował przychody na poziomie 430 miliardów dolarów. Szacuje się, że mimo trudnej sytuacji na świecie (wojna na Ukrainie, problemy gospodarcze wywołane pandemią, światowy kryzys gospodarczy) rynek kosmetyczny będzie wciąż rosnąć i do 2027 roku osiągnie wartość 580 milionów dolarów. Dowiedzmy się, jakie są prognozy dla rynku kosmetycznego na lata 2024-2027.

  Branża kosmetyczna – jakie czynniki będą decydować o jej rozwoju w 2024 roku? 

  Czynnikami, jakie mogą mieć dominujący wpływ na rozwój globalnej branży kosmetycznej będą: stale rosnące zainteresowanie produktami pielęgnacyjnymi i do makijażu, wzrost zapotrzebowania na ekologiczne produkty i kosmetyki naturalne, zdrowy tryb życia, popularność spersonalizowanych kosmetyków opartych na innowacyjnej technologii i badaniach.

  Jakie trendy kosmetyczne i tendencje zakupowe zdominują rynek beauty 2024?

  Kosmetyki premium 

  Obecnie konsumenci są w stanie zapłacić więcej za produkt z minimalistycznym składem opartym o pozyskane w sposób zrównoważony i etyczny składniki. Dlatego rynek kosmetyków naturalnych ciągle rośnie. Ekologiczność kosmetyków, produkcja oparta o zasady zrównoważonego rozwoju, recykling, biodegradowalność – te cechy coraz częściej wpływają na decyzje zakupowe. Dzieje się tak, ze względu na rosnącą świadomość konsumentów w zakresie ekologii i wpływu kosmetyków na środowisko naturalne. Dlatego szacuje się aż 8% wzrost kosmetyków premium w latach 2022-2027, które wyprzedziły kosmetyki masowe (wzrost 5%).

  Marki kosmetyczne i firmy zajmujące się produkcją kontraktową kosmetyków będą kierować się tym trendem, zwiększając udział marek premium w produkcji. Segment premium stanie się ważnym elementem strategii sprzedażowych. Marki będą produkować nowe linie kosmetyków premium, zapewniających większą wartość dla konsumentów i odpowiadających na ich potrzeby.

  Rozwój e-commerce

  Obecny, 20% udział w sprzedaży kosmetyków to sygnał, że zakupy online stanowią lwią część zysku marek kosmetycznych. Na popularność zakupów cyfrowych złożyły się: wygoda, aktualne trendy konsumenckie i rozwój technologii. Konsumenci coraz rzadziej wybierają się do drogerii czy apteki, wolą kupować ulubione produkty w domu czy w drodze do pracy przez swojego smartfona. Dlatego prognozowany wzrost e-commerce o 12% w latach 2022-2027 nie powinien nikogo dziwić. Marki kosmetyczne i firmy zajmujące się produkcją kontraktową kosmetyków powinny inwestować w rozwój sprzedaży internetowej poprzez budowę nowoczesnych e-sklepów i aplikacji, zadbanie o nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika. Kierunek rozwoju powinien być wyznaczany przez wprowadzenie specjalnych ofert dostępnych tylko online oraz przemyślaną i skuteczną promocję w social media.

  Dywersyfikacja geograficzna

  Wprowadzenie produktów na nowe rynki może być koniecznością dla marek chcących zwiększać wolumen sprzedaży. Z pewnością będą musiały one dostosowywać strategie do panujących trendów oraz adaptować ją do specyfiki danego kraju. Szansą na ekspansję będzie zainteresowanie Bliskim Wschodem i Indiami – w tych krajach drzemie ogromny potencjał dla sprzedaży produktów kosmetycznych.

  Rynek kosmetyków luksusowych i ultraluksusowych

  Konsumenci na całym świecie są w stanie płacić dużo za ekskluzywne i luksusowe produkty kosmetyczne. Zapewniło to popyt na tę kategorię produktów, która obecnie jest wyceniana na 20 miliardów dolarów. Marki kosmetyczne, które zdecydują się na inwestycję w luksusowe wyroby kosmetyczne będą w stanie dużo zyskać, ponieważ według szacunków segment wzrośnie do 40 miliardów dolarów do 2027 roku. Aby skorzystać z szansy, podmioty kosmetyczne będą musiały inwestować w badania i rozwój. Pozwoli to na dostarczenie innowacyjnych produktów, spełniających najwyższe standardy jakości oraz oczekiwania konsumentów. Poza stworzeniem produktu najwyższej jakości, będzie konieczne efektywne pozycjonowanie marki oraz wdrożenie obsługi klienta na najwyższym poziomie. Branża kosmetyczna będzie musiała zadbać o tworzenie unikalnych doświadczeń zakupowych, żeby przyciągnąć klientów.

  Dowiedz się więcej o produkcji kontraktowej kosmetyków w Adex Cosmetics&Pharma. 

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji