Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Sytuacja Rynku kosmetycznego. Kosmetyki w e-commerce.

  09.09.22
  Adex
  Sytuacja Rynku kosmetycznego. Kosmetyki w e-commerce.

  Branża kosmetyczna należy do prężnie rozwijających się rynków konsumenckich. Sprzedaż kosmetyków na świecie w 2019 r. zamknęła się wynikiem 446,7 mld euro. Rok 2020 był rokiem spadkowym z powodu pandemii Covid-19, jednak 2021 znów zwyżkuje, a prognozy do 2025 są tylko wzrostowe.  

  Najwyższą szacunkową sprzedaż kosmetyków wygenerowały kraje azjatyckie, Stany Zjednoczone oraz Europa. Wśród krajów naszego kontynentu w 2020 roku największy przychód ze sprzedaży kosmetyków odnotował rynek niemiecki-14,9 mld euro. Według szacunków Statista obroty polskiego sektora kosmetycznego plasują się na 6 miejscu w Europie. Badania rynku donoszą, że przeciętny Polak wydaje rocznie ok. 100 euro na kosmetyki przy czym wartość średniego koszyka pozostałych krajów europejskich to 127 Euro, a w Norwegii nawet 229 euro. 

  Polacy z roku na rok na kosmetyki wydają coraz więcej. W znacznej mierze dotyczy to segmentu kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Niezwykle pozytywnie na obroty polskiego rynku kosmetycznego wpływa zmiana pokoleniowa i wejście na rynek młodych konsumentów. Młoda generacja – tzw pokolenie ALFA stanowi bardzo silny i świadomy target, który dokonuje zakupów kosmetycznych w sposób odważny, a co najważniejsze regularny. Rośnie zatem asortyment kosmetyków do tzw. cery młodej.

  Jednocześnie siłę nabywczą młodego pokolenia utrwalają media społecznościowe, globalizacja i e-commerce, które mają znaczny wpływ na zachowania zakupowe. Trendy z całego świata rozprzestrzeniają się i zmieniają codzienną rutynę pielęgnacji ciała. Młoda generacja swoją świadomość kosmetyczną i wynikające z niej potrzeby buduje właśnie na aktualnych światowych trendach. Ten fakt z kolei pobudza cały sektor do nieustannego rozwoju.

  Kosmetyki w e-commerce

  Wiele wskazuje na to, że wzrosty wartości rynku kosmetycznego są związane w szczególności z rozwojem handlu elektronicznego. Dane na temat udziału „młodej” branży beauty w całym rynku zakupów online są póki co nieścisłe – w zależności od źródła, udział ten wynosi 27 % do 32 %. W Polsce zakupy w sieci robi aż 73% internautów, a kosmetyki są jednym z najchętniej kupowanych przez nich produktów, zaraz po odzieży, dodatkach i obuwiach.

  Najbardziej oczywisty sposób sprzedaży internetowej to własny sklep internetowej. Dzięki zaawansowanym platformom e-commerce, możesz go uruchomić szybko i bez dużych nakładów finansowych.

  Sprzedaż kosmetyków przez Internet możesz również prowadzić za pośrednictwem serwisów sprzedażowych jak Allegro, Empik Marketplace czy Morele. Dobrym ruchem strategicznym jest również integracja z hurtowniami, w tym hurtowniami typu dropshipping. My jako producent kosmetyków na zlecenie od lat obserwujemy jak nasi Klienci z powodzeniem dystrybuują produkty kosmetyczne w sieci. 

  m-commerce, czyli sprzedaż mobilna

  Polacy chętnie korzystają z smartfonów przy zakupie kosmetyków w sieci – robi to aż 33% kupujących w sieci. Stopniowo tracimy też obawy związane z ezakupami za granicą: okazuje się, że kosmetyki i perfumy to trzecia najmocniej rosnąca kategoria, a 24 % e-konsumentów deklaruje kupowanie kosmetyków i perfum na serwisach zagranicznych. Na zakupy w zagranicznych witrynach decydują się najczęściej młodsi konsumenci, którzy podążają za modą oraz ekologicznymi trendami.

  Nic więc dziwnego, że znane marki sklepów kosmetycznych inwestują w swoje sklepy internetowe. Rozbudowują je nie tylko o nowe, popularne produkty, ale też ze szczególną dbałością o user expercience całego procesu zakupowego. Począwszy od przyjaznej płatności, przez darmową dostawę i szybki czas realizacji (next day delivery), aż po możliwości zwrotu lub wymiany zakupionych produktów.

  Podsumowanie

  Jak wynika z powyższego artykułu prognoza dla branży kosmetycznej jest bardzo obiecująca zarówno w kraju, jak i na świecie. Jednak dynamika rozwoju rynku jest bardzo wysoka, co motywuje producentów do nieustannego rozwoju oraz rozwijania internetowych kanałów sprzedażowych.  Doskonałym przedsięwzięciem strategicznym jest nawiązanie współpracy z producentem kosmetyków na zlecenie, który dysponuje zaawansowanym laboratorium wdrożeniowym i rozbudowanym działem Research & Design, bez którego skuteczne wprowadzenie na rynek nowych pozycji kosmetycznych byłoby niemożliwe.

  Dowiedz się więcej o produkcji kosmetyków na zlecenie.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji