Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Trendy kosmetyczne w 2023 roku  

  06.03.23
  Adex
  Trendy kosmetyczne w 2023 roku  

  W 2023 roku konsumenci będą stawiać na proste i przebadane formuły kosmetyków zgodne z filozofią Clean Beauty. Do głosu dojdzie zrównoważona pielęgnacja wyrażana w stosowaniu ekologicznych opakowań i recyklingowanych surowców. Jakie jeszcze będą trendy kosmetyczne w 2023 roku i jak wpłyną na marki kosmetyczne?

  1.Zrównoważona pielęgnacja

  2023 rok będzie okresem zrównoważonego rozwoju. Ów termin w branży kosmetycznej oznacza proces produkcji oparty o bezpieczne składniki, przebadane formuły, wdrażanie etycznych praktyk i działań CSR. Polega on również na wykorzystaniu ekologicznych opakowań pochodzących z recyklingowanych materiałów tj. korek czy drewno. W 2023 roku na rynku kosmetycznym proekologiczne podejście będzie bardzo istotne. Marki kosmetyczne będą wykorzystywać tylko te składniki, które będą pozyskane w sposób zrównoważony. Pielęgnacja w myśl zrównoważonego rozwoju będzie się opierać na produktach odrzucających parabeny, siarczany, silikony, o co dba coraz większe grono firm kosmetycznych. Przykładem może być wzbogacanie składów kosmetyków naturalnymi surowcami np. fusami po kawie czy wytłokami z pestek owoców. Marki i firmy zajmujące się produkcją kontraktową coraz częściej będą sięgać po odpady poprodukcyjne olejków eterycznych czy wodę owocową, stosowaną do receptur kosmetycznych.

  2.Clean Beauty

  Trend Clean Beauty to synonim „czystego piękna”. W jego myśl marki kosmetyczne powinny dążyć do produkcji wyrobów opartych na prostym składzie, zawierających tylko bezpieczne i przebadane surowce oraz składniki. Ten trend będzie się rozwijał w 2023 roku. Główną ideą Clean Beauty jest zerwanie ze szkodliwymi składnikami tj. silikony cykliczne D4 i D5, parabeny, SLS, SLES, ALS i zastąpienie ich zdrowymi, pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł substancjami, które są nietoksyczne i przyjazne dla zdrowia. Trend jest „ecofriendly”, co objawia się użyciem recyklingowanych surowców i biodegradowalnych opakowań oraz dążeniem do „czystego” procesu produkcji. Firmy kosmetyczne w dużej mierze kierują produkty Clean Beauty do Millenialsów i pokolenia Z, ponieważ młodzi ludzie przykładają dużą wagę do ochrony środowiska oraz zasad zrównoważonego rozwoju. Przykładem produktu Clean Beauty może być preparat przeznaczony do oczyszczania skóry twarzy, który zawiera naturalne składniki aktywne: niacynamid, kwas salicylowy, kwas glikolowy.

  3.Digital aging

  Digital aging jest wywołane współczesną cyfryzacją  – nasze twarze każdego dnia są narażone na negatywne działanie światła niebieskiego, będącego wynikiem spędzania wielu godzin przed ekranami smartfonów. Niestety światło niebieskie niesie ze sobą negatywne konsekwencje – przyspiesza procesy starzenia się skóry, odpowiada za degradację włókien kolagenu i elastyny oraz za niszczenie warstwy ochronnej. W efekcie prowadzi do powstania zmarszczek, bruzd, cieni pod oczami. Remedium na digital aging może być serum zawierające składniki aktywne zapewniające ochronę przed negatywnym działaniem światła niebieskiego. Właściwości serum chronią również przed przedwczesnym starzeniem, stresem oksydacyjnym i podrażnieniami skóry, wykazują działanie anti-aging oraz wpływają na wygładzenie skóry. Innym produktem kosmetycznym świetnie radzącym sobie z digital aging jest kosmetyk bogaty w komórki macierzyste bawełny arabskiej i skoncentrowane ekstrakty roślinne.

  4.Minimalizm

  Nie jest to wielkim zaskoczeniem, że dominującym trendem kosmetycznym 2023 w pielęgnacji skóry będzie minimalizm. Będziemy stawiać na jakość, a nie ilość, a wieloetapowa, koreańska pielęgnacja odejdzie do lamusa. W 2023 r. konsumenci będą raczej korzystać z małej ilości kosmetyków, ograniczając się do produktów wielozadaniowych w jednej formule oraz do wyrobów wielokrotnego użytku. Konsumenci coraz częściej będą sięgać po wielofunkcyjne produkty – doskonałym tego przykładem są multiaktywne kropelki 2 w 1, które łączą zalety pielęgnacyjnego serum i produktu do ochrony przeciwsłonecznej. W 2023 konsumenci będą unikać zbędnych produktów, co powinno stanowić wskazówkę dla firm kosmetycznych. Najbardziej pożądane będą wyroby kosmetyczne do oczyszczania i nawilżania skóry.

  5.Błyskawiczne rytuały jako kontynuacja „Beauty Snacking”

  Szybkie rytuały to trend będący odpowiedzią na pandemię COVID-19 i zmianę nawyków konsumentów, którzy coraz więcej czasu spędzają w domu podczas pracy zdalnej. Trend błyskawicznych rytuałów „Flash Rituals” jest naturalnym kontynuatorem „Beauty Snacking”, który polega na szybkich zabiegach upiększających, które możemy wykonać w parę minut w przerwie pomiędzy spotkaniami online. Zabiegi Beauty Snacking polegają m.in. na pielęgnacji dłoni kremem do rąk, stosowaniu rozświetlacza, nakładaniu szybkich maseczek, aż po ekspresowe zabiegi na usta. Ten trend kosmetyczny będzie się rozwijać, a marki i firmy zajmujące się produkcją kontraktową będą starać się sprostać oczekiwaniom konsumentów w tym zakresie.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji