Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Trendy w opakowaniach kosmetycznych 2022/23

  12.12.22
  Adex
  Trendy w opakowaniach kosmetycznych 2022/23

  Jako producent kosmetyków na zlecenie dbamy o najwyższe standardy jakości na wszystkich etapach produkcji. W artykule opowiemy o trendach w opakowaniach kosmetycznych 2022/2023, które powinny stać się złotym standardem branży kosmetycznej. To dzięki nim firmy kosmetyczne mogą poprawić sprzedaż produktów oraz budować długofalowe relacje z konsumentami. 

  Poznajmy trendy w opakowaniach kosmetycznych 2022/2023 

  Design opakowań

  Design opakowań kosmetycznych to jeden z kluczowych elementów, którymi kieruje się konsument w wyborze danego produktu kosmetycznego. W 2023 roku będzie królować minimalizm, podobnie jak to było w 2022 roku. Inspiracje minimalizmem płyną prosto zza oceanu i są adaptowane w większości krajów europejskich, w tym w Polsce. Co oznacza minimalizm w kontekście projektowania opakowań? Najważniejszym elementem etykiety będzie grafika, zajmująca większość jej powierzchni. Dominować będzie oszczędna kolorystyka i oprawa graficzna. Producenci kosmetyków lub firmy zajmujące się produkcją kontraktową coraz częściej będą stosować małą ilość kolorów, co wynika z ekologicznego podejścia do produkcji, ponieważ redukuje to zużycie farb i opakowań. W 2022 roku w zakresie kształtu etykiety, stosowano klasyczne rozwiązania – czyli prostokątny kształt etykiet. W 2023 roku nadal będzie on obecny, ustępując czasem kreatywnemu podejściu do tego zagadnienia.

  Ekologia

  Ekologia to nie tylko pusty slogan, ale realne działania firm kosmetycznych, które mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Już chyba nikogo nie trzeba przekonywać o potrzebie wykorzystywania ekologicznych materiałów do produkcji kosmetyków. Proekologiczne opakowania to często główne wyróżniki, na które stawiają nowe marki kosmetyczne. W 2022/2023 w produkcji kosmetyków ekologia będzie jednym z dominujących nurtów. Modne będą surowce pochodzące z recyklingu np. pozyskiwane z przetwórstwa owocowego. Marki kosmetyczne będą sięgać po biodegradowalne lub kompostowalne surowce. Konsumenci doceniają etykiety oparte na surowcach łatwoodklejalnych, aby można je było łatwo usunąć podczas mycia. Korzyścią produkcji opakowań proekologicznych jest zmniejszenie zanieczyszczenia dla środowiska.

  Uszlachetnienia

  Uszlachetnienie opakowań to wciąż popularny trend na rynku. Modne będzie stosowanie metalicznych folii oraz typu clear on clear. Marki kosmetyczne będą wykorzystywać cold i hot stamping. W 2023 r. będzie stosować się technologię sitodruku oraz lakiery strukturalne. Przykładem modnych uszlachetnień będą etykiety wyprodukowane na folii holograficznej, cechujące się wypukłością dzięki zastosowaniu cyfrowego lakieru 3D utwardzanego światłem UV. Takie metody uszlachetniania wpływają na oryginalność produktu i wyróżnienie go na półce.

  Personalizacja 

  Personalizacja opakowań działa jak magnes na konsumentów. W myśl personalizacji, firmy kosmetyczne czy podmioty zajmujące się produkcją kontraktową powinny opracowywać produkty dedykowane do konkretnego typu cery czy określonych wskazań konsumenta. Przykładem będą kremy do skóry wrażliwej, szampony do włosów przetłuszczających się czy serum wygładzające. Opakowanie powinno potwierdzać właściwości produktu kosmetycznego poprzez adekwatną grafikę czy treści. Popularnym rozwiązaniem jest przygotowanie unikatowych etykiet na każde opakowanie produktu z wykorzystaniem druku cyfrowego, co jest swoistym „ideałem personalizacji”. Warto pamiętać, że odpowiednie pozycjonowanie produktu przyczynia się do wsparcia sprzedaży.

  Podsumowanie 

  Trendy w opakowaniach kosmetycznych, które będą dominować w 2023 roku, to wykorzystanie ekologicznych surowców (pozyskanych z recyklingu czy biodegradowalnych), minimalistyczny design opakowań. W zakresie uszlachetnienia w branży kosmetycznej dominować będą techniki tj. sitodruk, lakiery strukturalne, hot czy cold stamping. Kluczowe w kontekście dotarcia do konsumenta będzie zastosowanie personalizacji, zarówno w zakresie komunikacji na opakowaniu, jak i druku cyfrowego etykiet.

  Adex Cosmetics&Pharma jako renomowany producent kosmetyków na zlecenie wdraża aktualne trendy w zakresie opakowań, co przekłada się na sukces naszych klientów. Zapraszamy do współpracy.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji