Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Twarzowy pojedynek: płyn micelarny, tonik, mleczko do demakijażu czy płyn dwufazowy?

  16.06.23
  Adex
  Twarzowy pojedynek: płyn micelarny, tonik, mleczko do demakijażu czy płyn dwufazowy?

  Rynek kosmetyczny od lat rośnie w siłę, zaopatrując półki stacjonarnych drogerii czy sklepów internetowych w niezliczoną ilość produktów. Pikanterii temu zjawisku dostarcza również aktywność marek kosmetycznych w sieci, w efekcie czego mamy często do czynienia ze zubożeniem portfela oraz niepewnością konsumenta, który zadaje sobie pytanie – co powinienem/am kupić? Jakie są różnice pomiędzy produktami? Zadajmy sobie zatem te pytania, biorąc pod lupę produkty do twarzy: płyny micelarne, toniki, mleczka oraz płyny dwufazowe do demakijażu, które wytwarzamy w ramach private label pod marką własną klienta. 

  Czym jest tonik?

  Tonik do twarzy jest preparatem kosmetycznym na bazie wody, którego skład jest zazwyczaj wzbogacony o składniki wspomagające funkcjonowanie skóry, np.: ekstrakty roślinne, kwasy AHA/BHA, witaminy i dedykowane substancje czynne. Najczęściej zaleca się używanie toniku tuż po oczyszczaniu twarzy i jest to słuszne podejście – główną funkcją toników jest przywracanie naturalnego odczynu pH skóry (4-6), który jest zaburzony po oczyszczaniu twarzy produktami o zasadowym pH (>7). W ten sposób możemy wspomóc ochronę mikrobiomu, “tarczy” naszej skóry, przed osłabieniem i uszkodzeniem w wyniku działania czynników zewnętrznych czy bakterii chorobotwórczych. 

  “Musisz go mieć…”

  Toniki nie są obowiązkowym elementem pielęgnacji twarzy. Skóra samoistnie potrafi powrócić do stanu sprzed poddania jej działaniu kosmetykiem o niekorzystnym dla niej pH, niemniej jednak warto sięgnąć po tonik ze względu na:

  • składniki aktywne, które urozmaicają pielęgnację oraz często są przeznaczone dla cer z konkretnymi problemami skórnymi;
  • działanie odświeżające, które jest mile widziane latem;
  • działanie przynoszące ulgę, gdy zimą powietrze w domach jest wyjątkowo suche;
  • działanie niwelujące uczucie ściągnięcia skóry tuż po jej oczyszczeniu.

  Obalamy mity: wbrew powielanym informacjom w internecie czy telewizji, tonik do twarzy nie oczyści skóry, jest to produkt, który nie zawiera stosownych składników, aby pełnić taką funkcję!

  Czym jest płyn micelarny?

  Płyny micelarne, tak jak toniki, są produktami wodnymi i w zasadzie na tej cesze kończy się ich podobieństwo. Głównym i najważniejszym zadaniem płynów micelarnych jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu z: makijażu, kurzu, zanieczyszczeń powietrza, łoju czy potu. Rzecz jasna, takiego efektu nie uzyskamy samą wodą czy ekstraktami – z pomocą przychodzą nam surfaktanty, które są obowiązkowym elementem w recepturze płynów micelarnych. Surfaktanty – inaczej substancje powierzchniowo-czynne, mają nietuzinkową budowę – mają one bowiem zarówno grupę hydrofilową, “lubiącą” wodę oraz grupę hydrofobową, stawiającą “opór” wodzie. Odpowiednio dobrane stężenie surfaktantów pozwala uzyskać micele, inaczej mówiąc sferyczne układy cząsteczek środka powierzchniowo czynnego, z częścią hydrofobową skierowaną do wewnątrz i “otoczką” utworzoną z części hydrofilowej. To właśnie one usuwają zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Dla naszych klientów możemy opracować skuteczną formułę płynu micelarnego – zapraszamy do zapoznania się z ofertą produkcji kontraktowej kosmetyków. 

  Czym jest płyn dwufazowy?

  Płyn dwufazowy, jak wskazuje sama nazwa, charakteryzuje się obecnością dwóch bardzo dobrze widocznych faz – olejowej (złożonej z lekkich silikonów, estrów, suchych emolientów) i wodnej. Zazwyczaj, dla urozmaicenia walorów estetycznych, barwi się jedną z faz. W jaki sposób taki produkt usunie makijaż? W chemii istnieje praktyczna zasada znana jako “podobne rozpuszcza się w podobnym”, co oznacza, że mając fazę wodną oraz olejową w takim produkcie, jesteśmy w stanie usunąć całe spektrum zanieczyszczeń, znajdujących się na twarzy (oczywiście po wstrząśnięciu produktu przed użyciem). 

  Czym jest mleczko do demakijażu?

  Mleczko do demakijażu to nic innego, jak emulsja o intrygującej reologii – przypomina ona gęste, ale nadal płynące mleko. Skład mleczka opiera się na różnego rodzaju estrach, olejach, masłach, lekkich silikonach, rzadko bardzo delikatnych surfaktantach. Na jakiej zasadzie działa ten produkt? W tym przypadku odpowiednio dobrana faza olejowa rozpuszcza makijaż oraz usuwa zanieczyszczenia znajdujące się na skórze, jednocześnie dbając o to, aby temu rytuałowi nie towarzyszyło uczucie ściągnięcia. Taka formuła oferuje łagodniejszy sposób na oczyszczenie twarzy, pozostawiając ją miękką i odświeżoną, a także odżywioną. Dla kogo przeznaczony jest taki produkt? Przede wszystkim dla osób, które posiadają cerę suchą, odwodnioną czy wrażliwą. Należy natomiast mieć na uwadze, że działanie mleczka do demakijażu nie jest równie efektywne, jak działanie płynu micelarnego czy dwufazowego. 

  Podsumowanie

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało wiele produktów, przeznaczonych stricte do pielęgnacji oraz oczyszczania twarzy i do tej grupy zalicza się m.in.: toniki, płyny micelarne, mleczka do demakijażu czy płyny dwufazowe. Wymienione typy produktów nie są sobie równe! Konsument, nieświadomy ich cech i zasady działania, często mierzy się z dylematem: który kosmetyk powinienem/am wybrać? Mamy nadzieję, że artykuł wyjaśnił podstawowe różnice pomiędzy formulacjami tych produktów, ułatwiając tym sposobem wybór. 

  Szukają Państwo możliwości wprowadzenia na rynek płynu micelarnego, toniku, płynu dwufazowego czy mleczka do demakijażu pod własną marką (private label)? Jako firma zajmująca się produkcją kontraktową kosmetyków, zapraszamy do kontaktu.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji