Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Wellbeing w przemyśle kosmetycznym

  02.01.23
  Adex
  Wellbeing w przemyśle kosmetycznym

  Stan umysłu ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje organizm. W obecnej rzeczywistości człowiek jest narażony na wiele potencjalnych sytuacji stresogennych. Często wpływa to nie tylko na pogorszenie samopoczucia, ale także na kondycję skóry czy włosów. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się pojęcie Wellbeing, czyli dobrostanu człowieka w kontekście psychicznym oraz fizycznym. To holistyczna koncepcja dbania o rozwój oraz pielęgnację. Dowiedzmy się, jaki wpływ będzie miał Wellbeing na przemysł kosmetyczny.

  Psychodermatologia – wpływ stresu na dermatozy

  Psychodermatologia koncentruje się na tym, w jaki sposób psychika oddziałuje na stan skóry, włosy oraz infekcje. Szczególnie duże znaczenie ma stres, czyli niekontrolowana reakcja organizmu na niektóre bodźce. Wśród najczęściej występujących powodów jego występowania można wymienić:

  • zmiana pracy,
  • ważne egzaminy,
  • podjęcie ważnej decyzji dotyczącej przyszłości np. ślub, rozwód, kupno mieszkania, przeprowadzka do innego miasta lub kraju,
  • nagłe zdarzenia – śmierć bliskiej osoby czy wypadek samochodowy,
  • problemy zawodowe,
  • zagrożenie zewnętrze.

  Co do zasady – przyczyny stresu dla każdego człowieka mogą być inne. Sam reakcja organizmu polega na pobudzeniu nadnerczy i wzmożonej produkcji adrenaliny, a także kortyzolu. Wysoki poziom tego ostatniego hormonu wpływa na pracę całego organizmu: tkanki mięśniowe, tłuszczowej, wątroby czy skóry. W konsekwencji taki stan może wpłynąć także na zaognianie dermatoz. Dlatego coraz większy nacisk kładzie się na wyciszenie oraz zarządzanie stresu, a także na Wellbeing.

  Definicja Wellbeingu w kontekście przemysłu kosmetycznego

  Obecnie można zaobserwować trend przeprowadzania pielęgnacji w domu. Główną przyczyną tego stanu była pandemia COVID-19 oraz zarządzane lockdowny czy restrykcje przy korzystaniu z salonów piękności, czy SPA. Natomiast warto mieć na uwadze, że pojęcia Wellbeing, a także Wellness nie dotyczą jedynie samego rytuału dbania o urodę. Istotne znaczenie ma także:

  • rozwój osobisty,
  • trening,
  • aromaterapia,
  • rytuały, w których łączy się zarówno pielęgnacje ciała, jak i również pozytywny wpływ na emocje.

  Wellbeing i Wellness będą mieć istotny wpływ na funkcjonowanie branży kosmetycznej. To pojęcia o wymiarach, które obejmują wiele stref życia i działalności człowieka: duchowość, potrzeby intelektualne, duchowe, emocjonalne, fizyczne czy też aspekt środowiskowy. Znaczenie będą mieć nie tylko preparaty pielęgnacyjne, olejki, ale także suplementy diety czy koktajle, które mogą wspomóc organizm w prawidłowym funkcjonowaniu.

  Rozwój trendu Beauty Sleep

  Kolejnym trendem, który można zaobserwować w kwestii pielęgnacji, a także ogólnej filozofii życia to Beauty Sleep. Zakłada on większy nacisk na jakość snu oraz regenerację organizmu. Popularność tego trendu można zauważyć nie tylko w branży kosmetycznej, farmaceutycznej, ale również w elektronice – np. poprzez wdrożenie oprogramowania monitorującego sen w smartwatchach i opaskach sportowych. Beauty Sleep zatem będzie się koncentrować na pielęgnacji ciała, ale także i duszy podczas snu. Istotne znaczenie mają wszelkie maski z przedłużonym działaniem i serum ze składnikami aktywnymi. Beauty Sleep to produkty, które mają wzmocnić funkcję regeneracyjną i upiększającą snu.

  Innowacyjne formuły w trendzie Wellbeing

  Dobrostan psycho-fizyczny znajduje się na szczycie listy priorytetów w wielu branżach. Dlatego warte uwagi są wszelkie formuły wspomagające Wellbeing. Olejki eteryczne, które mają działanie odżywiające skóry, a przy tym są stworzone z produktów wspomagających relaks, uspokojenie czy ograniczenie stresu. Ampułki, eliksiry czy maski ze składnikami aktywnymi, które wspierają nawilżenie i regenerację. W przypadku Wellbeing produkt kosmetyczny przestaje być tylko zwykłym preparatem – ma być on częścią rytuału upiększającego, ale także działającego pozytywnie na emocje.

  Wellbeing w produkcji kontraktowej kosmetyków 

  Wellbeing to pojęcie łączące dbanie o siebie w wielu płaszczyznach: fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym. Jest on mocno zauważalny w branży kosmetycznej – firmy zajmujące się produkcją kontraktową kosmetyków również koncentrują swoje wysiłki na wyrobie preparatów o składnikach aktywnych wspomagających regenerację i poprawiających jakość snu – tak jak w trendzie Beauty Sleep. Duże znaczenie ma także zrównoważony rozwój oraz zastosowanie metod produkcji, w których ograniczony jest negatywny wpływ na środowisko. Wiąże się to z zastosowaniem np. biodegradowalnych opakowań preparatów kosmetycznych. My jako doświadczony producent kosmetyków na zlecenie, staramy się wdrażać najważniejsze zasady Wellbeingu, co przynosi szereg korzyści dla naszych klientów.

  Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą w zakresie produkcji kontraktowej kosmetykówzapraszamy do kontaktu!

  Podsumowanie

  Wellbeing i Wellness mają ogromny wpływ na funkcjonowanie branży kosmetycznej, a marki starają się, by ich produkty miały pozytywny wpływ na duchowość, potrzeby intelektualne, duchowe, emocjonalne, fizyczne czy też aspekt środowiskowy. Branża kosmetyczna wprowadza także wyroby kosmetyczne, które mają za zadanie wspomóc konsumentów w prawidłowym funkcjonowaniu. Ważnym aspektem Wellbeing jest trend Beauty Sleep, który marki wdrażają poprzez produkcję wyrobów wspomagających regenerację i jakość snu.  Wellbeing jest też wyzwaniem dla firm produkujących kosmetyki na zlecenie.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji