Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Właściwości łagodzące aloesu po opalaniu 

  13.08.20
  Adex
  Właściwości łagodzące aloesu po opalaniu 

  Żel aloesowy dzięki swoim właściwościom przeciwpodrażnieniowym i nawilżającym jest wykorzystywany do łagodzenia negatywnych dla skóry skutków promieniowania UV. 

  Negatywne skutki promieniowania 

  W wakacje nasza skóra pod wpływem opalania jest narażona na szkodliwe efekty promieniowania słonecznego. Długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV może wpływać na szorstkość i utratę elastyczności skóry. Często na skórze pojawiają się głębokie zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Nadmierne opalanie prowadzi do zaczerwienienia skóry, powoduje rumień i oparzenia słoneczne. Ekspozycja na światło słoneczne wiąże się też z kancerogennym działaniem promieniowania ultrafioletowego – pasmo UVB m.in.: powoduje powstanie dimerów pirymidynowych w DNA i zahamowanie podziałów komórkowych czy inaktywacje enzymów. Te wszystkie negatywne czynniki mogą prowadzić do rozwoju nowotworów skóry.

  Działanie łagodzące aloesu po opalaniu

  Żel z aloesu cechuje się właściwościami antybakteryjnymi, przeciwzapalnymi i dezynfekującymi. Dzięki temu leczenie oparzeń, ran, owrzodzeń, otarć skóry czy ugryzień owadów z użyciem aloesu przynosi zaskakujące rezultaty. Żel z aloesu wykazuje również właściwości  łagodzące i wpływające pozytywnie na uszkodzony naskórek. Aloes wspomaga proces dostarczania tlenu do komórek skóry, co wzmacnia wytrzymałość i regenerację tkanek. Ma korzystny wpływ na rozszerzanie naczyń włosowatych w skórze i przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi. Jako źródło witamin A, C i E nawilża, wygładza i uelastycznia skórę, zwiększając produkcję kwasu hialuronowego. Kremy do opalania z dodatkiem aloesu zapobiegają przesuszaniu się skóry na słońcu i przeciwdziałają poparzeniom słonecznym. Aloes odpowiednio zabezpiecza skórę, która opala się wolniej. Związki wielopierścieniowe (m.in. związki antrachinowe) w aloesie są w stanie pochłaniać nawet najbardziej niebezpieczne długości promieni UV dzięki czemu stanowi on naturalny filtr UVA i UVB.

  Aloes jest powszechnie doceniany ze względu na łagodzące właściwości po opalaniu i działanie gojące na zapalenie skóry wywołane promieniowaniem słonecznym. Wynika to z zawartości polisacharydów, które są higroskopowe – chłoną i zatrzymują wodę w określonych warunkach, co czyni je wysoce skutecznymi środkami nawilżającymi. Aloes za sprawą składników aktywnych takich jak: glikoproteiny i składniki polifenolowe o działaniu przeciwpodrażnieniowym ma korzystny wpływ na redukcję reakcji zapalnej.

  Na przestrzeni lat przeprowadzono szereg badań naukowych na temat pozytywnych właściwości aloesu w leczeniu oparzeń czy uszkodzeń skóry wywołanych promieniowaniem, podczas których udowodniono, iż przyspieszenie gojenia związane było ze zmniejszeniem stężenia tromboksanów (silnych stymulatorów bólu) i stymulacją proliferacji fibroblastów, limfocytów i komórek neuronowych.

  Badania, potwierdzające skuteczność naszego  żelu aloesowego

  Nasz żel aloesowy przeszedł pozytywnie badanie aplikacyjno użytkowe produktu kosmetycznego „Ocena stopnia redukcji rumienia na skórze opalonej” wykonane przez Laboratorium badawcze Chemicos Consulting. Badanie potwierdziło, że nasz produkt łagodzi i regeneruje objawy podrażnień po opalaniu i redukuje rumień na skórze opalonej u 90% uczestników. W badaniu wykorzystano 10 zdrowych ochotników, którzy w warunkach domowych w czasie 2 tygodniowej  powtarzanej aplikacji testowali nasz produkt.

  źródła: 

  Związki biologiczne czynne w medycynie i ochronie zdrowia – przegląd zagadnień, Redakcja: Edyta Bajek Kamil Maciąg, Lublin 2017

  Ewa Cieślik, Kinga Turcza, Właściwości prozdrowotne aloesu zwyczajnego Aloe vera (L.) Webb. (Aloe barbadensis Mill.) Katedra Technologii Gastronomicznej i Konsumpcji, Małopolskie Centrum Monitoringu Żywności, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Kierownik Katedry: prof. dr hab. inż. Ewa Cieślik, Post Fitoter 2015; (16)2: 117-124

  Cieślik E. Właściwości odżywcze i prozdrowotne Gravioli (Annona mu- ricata L.), Opuncji figowej (Opuntia ficus-indica Mill.), Mango- stanu właściwego (Garcinia mangostana L.), Aloesu zwyczajnego (Aloe vera L.). Nutr Health 2014; 17(63):1-8.

  BADANIE APLIKACYJNO – UŻYTKOWE PRODUKTU KOSMETYCZNEGO OCENA STOPNIA REDUKCJI RUMIENIA NA SKÓRZE OPALONEJ PRZEPROWADZONE DLA ADEX COSMETICS & PHARMA (14.02.2020)

  Właściwości łagodzące aloesu po opalaniu 

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji