Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Dlaczego produkcja kontraktowa kosmetyków w 2024 roku staje się coraz bardziej opłacalna?

  12.04.24
  Adex
  Dlaczego produkcja kontraktowa kosmetyków w 2024 roku staje się coraz bardziej opłacalna?

  Produkcja kontraktowa kosmetyków polega na zleceniu innej firmie produkcji wyrobu pod marką własną klienta. Jest to outsourcing procesu produkcji, który zdejmuje z klienta obowiązek posiadania własnego wyposażenia technologicznego, know-how czy zespołu. Klient podczas produkcji kontraktowej ma pełną kontrolę nad całym procesem. Private label w branży kosmetycznej pozwala na redukcję kosztów, szybki zwrot z inwestycji czy też uzyskanie pomocy kontraktora na wszystkich etapach procesu. W artykule piszemy więcej o zaletach produkcji kontraktowej pod marką własną klienta.

  Zalety produkcji kontraktowej kosmetyków

  Stworzone z myślą o nowych markach

  Launching pierwszego produktu to dla firmy trudne zadanie z punktu widzenia zaplecza technologicznego, wiedzy, wysokich kosztów. Wejście do branży kosmetycznej jest dużo łatwiejsze wespół z producentem kontraktowym kosmetyków. Współpraca z doświadczonym kontraktorem zdejmuje z marki kosmetycznej ciężar zdobywania wiedzy, zatrudniania ludzi, poszerzania linii produkcyjnej i pozwala pozbyć się szeregu problemów, przed którymi staje każda początkująca marka kosmetyczna. Adex Cosmetics&Pharma zapewni Ci profesjonalną produkcję kosmetyku i wsparcie na wszystkich etapach procesu produkcji kontraktowej kosmetyków lub wyrobów medycznych.

  Redukcja kosztów

  Wyobraź sobie, że chcesz opracować formułę nowego serum i samemu zadbać o produkcję. Robisz to pierwszy raz, więc najpewniej musisz zainwestować w linie produkcyjne, wyszkolić lub zatrudnić ludzi, następnie opracować recepturę i przeprowadzić rzetelne badania. Suma powyższych kosztów wszystkich etapów produkcji może skutecznie zniechęcić Cię do opracowania Twojego kosmetyku. Firma zajmująca się produkcją kontraktową kosmetyków posiada sprzęt, doświadczenie i know-how, dzięki czemu wyprodukowanie kosmetyku w ramach private label jest po prostu dużo tańsze. I wiąże się z mniejszą liczbą problemów, a to jest bezcenne. Klient ma pełną kontrolę nad procesem, ale samodzielnie go nie przeprowadza, dlatego może skupić się na innych aspektach swojego biznesu.

  Kompleksowość

  Producent kontraktowy oferuje holistyczne podejście do procesu – od analizy potrzeb, poprzez opracowanie receptury i pozyskanie surowców, badania laboratoryjne, branding produktu, produkcję w naszym zakładzie, aż po pomoc w rejestracji produktu czy dystrybucję. Początkujące firmy mogłyby mieć problem z załatwieniem tak dużego zestawu zadań, wymagających wiedzy i dokładności.

  Szybkie wprowadzenie produktu na rynek

  Czas to pieniądz, a proces produkcji zwykle rozciąga się w czasie. Wsparcie kontraktora gwarantuje szybkie wprowadzenie produktów na rynek. Dzięki temu klient może odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynkowe i uzyskać unikatowy produkt w najwyższej jakości.

  Niski próg wejścia

  Wielu producentów kontraktowych oferuje możliwość produkcji małego nakładu. Dzięki temu pierwsza inwestycja nie musi być bardzo duża, co jest atrakcyjne dla wielu małych i średnich firm. Jest to skuteczny sposób zmniejszania ryzyka biznesowego. W 2024 private label w branży kosmetycznej to sposób na optymalizację biznesu i atrakcyjną inwestycję.

  Szybki zwrot z inwestycji

  Produkcja kontraktowa pod marką własną klienta trwa krócej od inwestycji „in the house”, co przyspiesza otrzymanie zysków. Jak to możliwe? Produkcja kontraktowa kosmetyków może być znacznie tańsza od kosztów, jakie generuje samodzielne wytwarzanie kosmetyku. Kontrakt reguluje wszystkie aspekty współpracy, dzięki czemu klient może zajmować się swoim biznesem, zyskując spokój.

  Kontrola produkcji na każdym etapie

  Kontraktor przygotowuje recepturę w oparciu o wskazania i wytyczne klienta. Może też realizować produkcję w oparciu o recepturę klienta. Pomaga w klasyfikacji produktu i formalnościach. Może zaproponować branding – od nazwy, poprzez projekt opakowania, aż po produkcję. Klient akceptuje każdy etap procesu, dzięki czemu nic nie dzieje się bez jego wiedzy i nie jest narażony na przykre niespodzianki.

  Elastyczne pakiety – private label

  W Adex Cosmetics&Pharma możesz wybrać zakres współpracy – pełny outsourcing, czyli pomoc na wszystkich etapach procesu – od opracowania receptury, aż po produkcję i dystrybucję. Ale mamy inne możliwości współpracy dla klientów, którzy chcą zlecić tylko samą produkcję czy też jedynie opracowanie receptury kremu, peelingu czy szamponu. Jesteśmy elastyczni, dzięki temu nasze usługi znajdują uznanie w oczach wszystkich klientów.

   Zapraszamy do kontaktu.

  Produkcja private label w 2024 roku – nacisk na Zrównoważony Rozwój

  Obecne w branży kosmetycznej i produkcji kontraktowej kosmetyków jednym z dominujących trendów jest Zrównoważony Rozwój.

  Jego wdrażanie wzięło się z troski o środowisko naturalne, zmniejszającą się ilość surowców na świecie czy też potrzebę poszukiwania nowych źródeł energii. Marki kosmetyczne mogą wprowadzać zasady trendu w życie poprzez:

  • poszukiwanie innowacyjnych i tańszych produktów oraz sięganie po zrównoważone surowce
  • optymalizację produkcji, prowadzącą do obniżenia kosztów
  • troskę o klientów końcowych, pracowników oraz wszystkich uczestników łańcucha dostaw
  • współpracę z innymi podmiotami z branży kosmetycznej
  • proekologiczne działania na etapie produkcji np.dbanie o czystość ścieków, utylizację odpadów, optymalizację zużycia surowców.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji