Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Jakie trendy w zakresie kompozycji zapachowych będą obowiązywać w produkcji perfum na zlecenie?

  29.12.23
  Adex
  Jakie trendy w zakresie kompozycji zapachowych będą obowiązywać w produkcji perfum na zlecenie?

  Najnowsze regulacje Komisji Europejskiej w dużym stopniu wpłynęły na branżę perfumeryjną. Przedmiotem rozporządzenia 2023/1545 jest lista alergenów, które nie będą mogły być wykorzystywane w produkcji. W artykule opisujemy trendy w zakresie kompozycji zapachowych, które będą obowiązywać w 2024 roku w produkcji perfum. 

  Najnowsze regulacje – kompozycje zapachowe

  27 lipca 2023 roku Komisja Europejska uchwaliła rozporządzenie 2023/1545, w którym opublikowano listę alergenów, które nie będą się mogły znaleźć w składzie kosmetyków, co ma podnieść bezpieczeństwo konsumentów. Regulacje opracowane w Brukseli są odpowiedzią na aktualne trendy i nastroje konsumenckie tj. ekologia i zrównoważony rozwój. Wcześniejsza lista składników „będących na cenzurowanym” w recepturach kosmetycznych została zaktualizowana o 57 alergenów, co daje nam łącznie 81 alergenów. Firmy kosmetyczne będą musiały dostosować się do nowych wymogów zgodnie z okresami przejściowymi:

  • do 21 lipca 2026; wszystkie nowe produkty wprowadzane do obrotu będą musiały zostać oznakowane zgodnie z nową listą alergenów,
  • od 31 lipca 2028 roku; wszystkie istniejące na rynku produkty będą musiały być oznakowane zgodnie z nową listą alergenów.

  Nowe zmiany to mała rewolucja, która dotyczy perfum i produktów perfumowanych. Marki kosmetyczne i podmioty zajmujące się produkcją kontraktową będą musiały wykazać w składzie obecność składników z listy, gdy ich stężenie przekroczy 0,001% w produkcie niespłukiwanym i 0,01 w produkcie spłukiwanym. Owe zmiany zostały podyktowane chęcią ograniczenia ryzyka występowania alergii, a więc zwiększeniem ochrony zdrowia konsumentów.

  Jako producent kontraktowy perfum na zlecenie wdrażamy powyższe zmiany, dlatego nasi klienci zyskują pewność, że opracowywane przez nas produkty zawierające kompozycje zapachowe, będą uwzględniać nowe regulacje prawa unijnego.

  Jakie będą trendy w branży perfumeryjnej w 2024 roku w zakresie kompozycji zapachowych?

  Branża perfumeryjna i kosmetyczna nie przyglądają się biernie nowym regulacjom. Na rynku można zaobserwować wyraźne działania, podjęte w odpowiedzi na zmiany prawne i trendy konsumenckie. Rysuje się wyraźny trend marek kosmetycznych będący reakcją na zanieczyszczenie środowiska. Objawi się on wprowadzeniem, już  opisywanych na naszym blogu zasad zrównoważonego rozwoju. Jak kompozycje zapachowe mogą być opracowane zgodnie z tą ideą? Trendy w branży perfumeryjnej, także w segmencie produkcji perfum na zlecenie, idą w stronę korzystania z upcyclingowanych i biodegradowalnych surowców. Składniki to nie wszystko – same kompozycje zapachowe mają charakteryzować się naturalnością – marki i producenci szczególnie chętnie będą sięgać po olejki eteryczne tudzież naturalne rozpuszczalniki. Pojęcie „clean” także stanie się szczególnie bliskie firmom  – oznacza to m.in. brak składników pochodzenia zwierzęcego czy alergenów kosmetycznych. Zastosowanie deklaracji przełoży się na lepszą transparentność składu, formulacji czy kompozycji. Z kolei kompozycje do kosmetyków będą produkowane w formach stałych, co ograniczy ilość zużywanych opakowań i wody. Powyższe zasady i trendy wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

  Zapachy innowacyjne w 2024 – czyli jakie?

  Głównym trendem w branży perfumeryjnej i kosmetycznej, które będą wdrażać także podmioty zajmujące się produkcją perfum na zlecenie, staną się wysoko skoncentrowane zapachy. Ich produkcja przynosi wiele korzyści prośrodowiskowych (ograniczenie zużycia substancji chemicznych czy śladu węglowego), ale i biznesowych dla firm. Wysoce skoncentrowane zapachy – już na etapie produkcji perfum – pozwalają na redukcję problemów ze stabilnością formulacji czy ilością wymaganego dozowania. Wysoko skoncentrowane zapachy zapewniają także korzyści ekonomiczne – obniżają koszty transportu, utylizacji opakowań oraz produkcji kompozycji zapachowej. Ten rodzaj zapachów jest zgodny ze standardami zrównoważonego rozwoju, dzięki ograniczeniu dozowania bez spadku jakości czy  zużycia energii podczas procesu produkcji. Produkcja wysoko skoncentrowanych zapachów minimalizuje koszty, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i zachowaniu najwyższej jakości produktu.

  Kompozycje zapachowe najbliższej przyszłości w produkcji kontraktowej będzie wyróżniać naturalność, niska zawartość alergenów, biodegradowalność i produkcja zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

  Jesteśmy producentem kontraktowym perfum na zlecenie – zapraszamy do kontaktu. 

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji