Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Produkcja kontraktowa jako doskonała forma Outsourcingu

  14.10.22
  Adex
  Produkcja kontraktowa jako doskonała forma Outsourcingu

  Jak z sukcesem wprowadzać na rynek nowe marki kosmetyczne, nie posiadając własnej bazy produkcyjnej? Z pomocą przychodzi produkcja kontraktowa kosmetyków. 

  „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu, żebyśmy to robili; powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej” – twierdził Henry Ford. W tych słowach Henrego Forda zawiera się cała istota outsourcingu – minimalizacja kosztów i ryzyka, maksymalizacja zysków i szans. 

  Od wielu już lat branża kosmetyczna pokazuje, że aby tworzyć nowe marki i obracać nimi na rynkach o dużym zasięgu, wcale nie trzeba budować fabryki i zatrudniać sztabu fachowców. Własna firma produkcyjna, zaplecza magazynowe, zasoby surowcowe, linie technologiczne, maszyny, urządzenia i w końcu bogaty kapitał ludzki (fachowcy i specjaliści) oraz myśl naukowa wraz z systemami jakości, stanowią ogromną inwestycję, która sama w sobie i tak nie gwarantuje sukcesu. Doświadczeni twórcy i dystrybutorzy marek kosmetycznych mają tego świadomość, dlatego też zlecają produkcję wyrobów kosmetycznych podmiotom specjalizującym się w produkcji private label, czyli produkcji kosmetyków na zlecenie.

  Decydując się na podjęcie współpracy z wybranym usługodawcą należy bardzo starannie i dokładnie sprawdzić czy może on zapewnić działania na najwyższym poziomie. Z pewnością powinien on być wyspecjalizowany w realizowaniu zadań z dziedziny, którą chcemy mu powierzyć do wykonania.

  W zależności od Twojej wiedzy, środków i priorytetów sam podejmiesz decyzje o tym, jakie obszary chcesz zlecić. Dla przykładu, nasi Klienci mają do wyboru: 

  • outsourcing pełny (od pomysłu produktu, poprzez projekt do produkcji i dystrybucji włącznie)
  • selektywny

  W pierwszym przypadku podpisują umowę na kompleksową obsługę projektu w swojej marce, w drugim – dokonują wyboru, jakie obszary objąć umową. Możliwość selekcji odpowiednich obszarów działalności pozwala na maksymalne dopasowanie świadczonych usług do aktualnych potrzeb Twojej firmy i jest rezultatem rachunku opłacalności.

  Zatem produkcja kontraktowa kosmetyków przybiera u nas różne oblicza, ale zawsze dopasowana jest potrzeb kontrahentów, dzięki temu właśnie udaje nam się budować relacje długoterminowe z naszymi Partnerami

  Zasadnicze korzyści dla Zleceniodawcy wynikające z zakontraktowania produkcji u zewnętrznego producenta.

  Wygoda

  Ten najbardziej przyziemny i jednocześnie nominalnie niemierzalny argument kryje w sobie ogromne korzyści z uniknięcia:

  • problemów technicznych (one w produkcji pojawiają się zawsze) powstających wypadkowo i spontanicznie we wszystkich procesach produkcyjnych, 
  • komplikacji wynikających z niedoborów kadrowych (pandemia Covid 19 powodowała w niektórych firmach absencję 70 % załogi produkcyjnej)
  • presji, jaką nakłada niestabilna sytuacja na rynku opakowań i surowców 

  Innymi słowy zdecydowanie łatwiej i wygodniej jest zlecić produkcję doświadczonej  firmie zewnętrznej niż powoływać do życia linię produkcyjną w ramach własnych struktur. Chciałoby się rzec: wystarczy dokonać zlecenia, zapłacić jedną fakturę, zapomnieć o sprawie przechodząc do realizacji kolejnych projektów. I w istocie sprawy tak właśnie jest. Jednak produkcja kontraktowa kosmetyków na zlecenie to coś więcej niż tylko wygoda. Jest to swego rodzaju układ doskonały: zleceniodawca zapewnia sobie bezpieczeństwo i spokój jednocześnie osiągając cele strategiczne swojej firmy, a zleceniobiorca (producent) wykorzystuje posiadane zasoby technologiczne i specjalistyczne know how będące istotą swojej działalności. Tak zorganizowana współpraca buduje dobre relacje na wspólnym rynku, bez których trudno osiągnąć sukces w branży, przynosi satysfakcję każdej ze stron, nie tylko finansową ale przede wszystkim satysfakcję z osiągniętych celów.

  Oszczędność kapitału

  Realizacja kontraktu w zakresie produkcji kosmetyków na zlecenie wymaga zainwestowania konkretnej ilości kapitału. Nie tylko w środki trwałe, ale również w należności oraz stany magazynowe. Jest to kapitał permanentnie zamrożony. W tym momencie należy zadać sobie pytanie, czy jest to opłacalne inwestować swój kapitał w samodzielną realizację tego kontraktu. Taka inwestycja może spowodować utratę alternatywnych sposobów inwestycji jak: rozwój linii produktowej, promocja, budowanie marki i inne.

  Przeniesienie odpowiedzialności 

  Odpowiedzialność za prawidłowe przeprowadzenie procesów i efekt finalny projektu przyjmuje podmiot produkcyjny. Zleceniodawca, może spać spokojnie, ale pod warunkiem, że właściwie wybrał miejsce produkcji swoich wyrobów kosmetycznych – partnera doświadczonego dla którego realizacja projektu jest nie tylko celem finansowym, ale również niejako punktem honoru w partnerskiej relacji przedsiębiorców.

  Dlaczego warto zaufać Adex Cosmetics & Pharma w zakresie private label? 

  My jako producent kontraktowy kosmetyków każdego dnia naszej działalności przyjmujemy pełną odpowiedzialność za powierzane nam projekty, jak również obciążenia z tego wynikające. Jednak wieloletnie doświadczenie, optymalizacja procesów i nowoczesne zarządzanie projektami pozwala nam pokonywać wszystkie przeciwności i terminowo z sukcesem realizować zakontraktowane produkty, a nasi Partnerzy odnoszą wszystkie powyższe korzyści.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcji kosmetyków na zlecenie, jej poszczególnych etapach oraz korzyściach wynikających z takiej współpracy zapraszamy do kontaktu i na naszego bloga.   Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji