Zostaw nam swoje dane a my skontaktujemy
  się z tobą najszybciej jak to możliwe

  Administratorem danych osobowych przekazanych za pomocą formularza kontaktowego jest ADEX COSMETICS&PHARMA SP Z O.O. z siedzibą w Warszawie, ul. Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, 00-124, który na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO przetwarza przekazane dane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do danych i ich sprostowania. Z pełną informacją można zapoznać się TUTAJ

  Przyszłość produkcji kontraktowej – trendy i wyzwania w 2023 i 2024 roku 

  13.10.23
  Adex
  Przyszłość produkcji kontraktowej – trendy i wyzwania w 2023 i 2024 roku 

  Jakie wyzwania stoją się przed branżą produkcji kontraktowej kosmetyków w 2023 roku i kolejnych latach? Jakie trendy będą obowiązywać? Na te pytania odpowiadamy w artykule.  

  Trendy produkcji kontraktowej kosmetyków w 2023/24 roku

  1.Wprowadzenie produktów proekologicznych i organicznych 

  Producenci kontraktowi kosmetyków muszą podążać za trendami. W 2023 i 2024 nasilać się będzie zainteresowanie produktami robionymi zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nadal będzie panować popyt na ekologiczne opakowania. Prym będą wieść organiczne i ekologiczne produkty kosmetyczne, wytwarzane z poszanowaniem dla środowiska i na bazie certyfikowanych i ekologicznych składników. Może się to wiązać z tym, że konsumenci będą częściej sięgać po naturalne składniki zamiast syntetycznych.

  2.Prym kosmetyków niszowych i specjalistycznych 

  Decydując się na wprowadzenie nowego produktu na rynek, warto postawić na jego unikatowość. Niszowe i specjalistyczne kosmetyki będą święcić triumfy w 2024 roku. Wiąże się z nimi szereg korzyści. Zaspokają potrzeby specyficznych konsumentów, którzy szukają konkretnych cech i właściwości, a co za tym idzie są skłonni zapłacić więcej za produkt kosmetyczny najwyższej jakości. Może zdarzyć się tak, że niszowy produkt będzie miał mniejszą konkurencję na rynku. Plusem takiej sytuacji w dobie przesycenia rynku jest brak konieczności przeznaczania wysokich nakładów na reklamę. Już samo jego wypuszczenie, wprowadzenie do obrotu i umieszczenie w ofercie firmy może przynieść pożądany efekt. Produkowanie niszowych produktów warto przeprowadzić z doświadczoną firmą zajmującą się produkcją kontraktową.

  3.Reklama i badania w celu wypromowania nowego produktu private label 

  W aktualne trendy wpisuje się nacisk na reklamę i badania. Ten trend będzie się rozwijał. Jednak pojedyncze działania jak np. Kampanie Google Ads, Facebook Ads, kampanie outdoorowe czy telewizyjne powinne wypływać z jednej strategii marketingu cyfrowego i ATL. W strategii określa się grupę docelową, persony marketingowe, treść i koncepcję kampanii oraz dostosowuje komunikaty do mediów i zmiennych grup odbiorców. Aby stworzyć spójną i dobrze działającą strategię marketingową, należy zlecić badania opinii lub sięgnąć po dostępne raporty. Dzięki temu skuteczność naszych działań będzie wyższa, bo można lepiej odpowiedzieć na potrzeby konsumenta.

  4.Personalizacja produktów  

  Nowe trendy przyniosą jeszcze większą koncentrację marek kosmetycznych na personalizacji produktów kosmetycznych. Warto zostawić miejsce w swoim portfolio na inkluzywne produkty, czyli dopasowane do unikatowych potrzeb konsumentów. Największym powodzeniem będą się cieszyć produkty biorące pod uwagę czynniki jak: pochodzenie etniczne, odcień skóry, typ cery, konkretne problemy jak atopowa skóra, pękające naczynka, płeć. Konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, więc będą kupować produkty, które zostały stworzone z myślą o nich. Czym większa personalizacja, tym większa szansa na dotarcie do szerokiego spektrum odbiorców.

  Wyzwania stojące przed firmami zajmującymi się produkcją kosmetyków pod marką własną 

  1.Intensywna konkurencja i nasycenie rynku

  Nie tylko koncerny i rodzime firmy kosmetyczne muszą mierzyć się z konkurencją, która jest ogromna. Podmioty zajmujące się private label także rosną jak grzyby po deszczu, a każdy z nich prześciguje się w wytwarzaniu produktów o lepszym składzie, bardziej ekologicznym opakowaniu, czy atrakcyjniejszej szacie graficznej etykiety. Duże nasycenie rynku i konkurencja to jedno z poważnych wyzwań, które staną przed firmami w kolejnych latach. Dziesiątki i setki firm zajmujących się produkcją kontraktową kosmetyków – robi w gruncie rzeczy podobne produkty. Kluczem jest odpowiednie ich wyróżnienie. Zaangażowanie odpowiedniej firmy private label może pomóc w stworzeniu wyrobu, który pokona konkurencję w swoim segmencie.

  2.Rosnące koszty produkcji i  materiałów, zawirowania gospodarcze

  Od 2020 niewątpliwie jesteśmy narażeni na różne zawirowania: pandemia, wojna w Ukrainie, galopująca inflacja, osłabienie złotego. Te wszystkie czynniki miały i mają duży wpływ na przemysł kosmetyczny. Private Label to branża, która będzie borykać się z rosnącymi cenami surowców, zwiększeniem kosztów transportu, a może nawet ograniczoną dostępnością. Zbyt wysoka inflacja wymusza na kontraktorach podniesienie cen dla klientów, a to wpływa na podniesienie ceny dla klienta końcowego – w obu tych przypadkach może to powodować tarcia lub rezygnację z zakupu. Ceny energii wzrosły, co wymusiło dłuższe szarże produkcyjne. Pojawiła się ograniczona podaż na produkty chemiczne i składniki. Z powodu agresji Rosji na Ukrainę nastąpiło zwiększone zapotrzebowanie na niektóre komponenty z Unii Europejskiej, co wywołało opóźnienia w realizacji z powodu zbyt dużej liczby zamówień. Większe minima produkcyjne utrudniły współpracę między klientami a kontraktorami. Te wyzwania będą nadal obecne w 2024 roku.

  3. Dostosowanie się do zmiennych preferencji konsumentów 

  W 2023 roku do głosu doszły trendy kosmetyczne: Clean Beauty, Skinimalism, Koreańska pielęgnacja. Trendy jednak zmieniają się jak w kalejdoskopie. Należy opierać się na badaniach. W odpowiedzi na trendy stwórz produkt, który będzie modny, a co za tym idzie pożądany dla konsumentów, ale nie może być kopią konkurencji. Powinien posiadać swoje unikalne cechy produktu (USP).

  4.Wykorzystanie analizy danych

  Korzystaj z danych, jakie przynoszą Ci kampanie reklamowe. One są jak gotowy przepis na kreację produktów. Universal Analytics daje odpowiedź, jakimi zachowaniami kierują się Twoi klienci. Kampanie bannerowe na portalach również mają raporty, podobnie jak kampanie ATL. Poświęć dużo czasu, analizując je, aby mieć wgląd w przyszłe zachowania klientów. Na przykład, jeśli popyt na produkty do makijażu marki własnej spada od kilku miesięcy, możesz wprowadzić nową linię kosmetyków.

  5.Budowanie zwinnego zespołu  

  Sukces każdej marki własnej zależy w dużej mierze od wszystkich zaangażowanych graczy. Zespół to najważniejsze ogniwo Twojej firmy. Jeśli szukasz producenta kontraktowego, dużo zależy od tego, kogo wybierzesz. Wybór skutecznej i renomowanej firmy pomoże Ci zdominować rynek i zyskać nowe środki na rozwój przedsiębiorstwa.

  6. Dostosowanie się do prognoz dla rynku kosmetycznego 

  Według raportu PKO BP dla rynku kosmetycznego, lata 2003 – 2006 mają przynieść tempo wzrostu sprzedaży kosmetyków na poziomie 5% średniorocznie. Największy wzrost ma odnieść segment kosmetyków do pielęgnacji osobistej – 7%. Z kolei na końcu listy znajdą się produkty do makijażu z wynikiem 3,7%. Na wzmocnienie branży kosmetycznej będą miały wpływ czynniki takie jak: wzrost sprzedaży e-commerce produktów polskich producentów za granicą, rozbudowa oferty i dobra kondycja polskich firm, reakcja na zmieniające się potrzeby konsumentów, umiejętność dopasowania asortymentu do oczekiwań rynku, korzystny kurs Euro do Złotówki w przypadku eksportu.

  Odporność branży kosmetycznej na różne zawirowania w Polsce jest faktem, jednak raport PKO podaje również informacje o spowolnieniu dynamiki wzrostu na rynku polskim i europejskim. Główną przyczyną jest tutaj wzrost inflacji, co sprawia, że konsumenci mają mniej pieniędzy w portfelu. Skutkiem tego będzie zwiększenie popytu na perfumy i produkty do makijażu.

  Możliwości rozwoju w produkcji kontraktowej kosmetyków

  Ekspansja na nowe i wschodzące rynki

  Warto eksportować towary na wschodzące rynki, oferując spersonalizowane produkty. Jeśli sprzedawałeś tylko peelingi do ciała lub szampony, wypuść linię serum do skóry wrażliwej lub kremy pod oczy o unikatowym działaniu. Dziś tylko szerokie spojrzenie może zapewnić Twojej firmie klientów.

  Dywersyfikacja oferty produktów

  Dodawaj do oferty nowe kategorie produktów, bo to rozszerza pole działania, zwiększa zyski. Dobrym sposobem na dywersyfikację jest współpraca z firmą zajmującą się produkcją kontraktową, bo to ona korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia oraz parku maszynowego opracuje dla Ciebie nowy produkt, którego samodzielne wyprodukowanie byłoby dużo droższe i czasochłonne.

  Inwestycje w badania i rozwój

  Inwestuj w badania i rozwój podobnie jak nasza firma Adex Cosmetics&Pharma.

  Badania pozwolą znaleźć niszę, która odpowie na pytanie, jakich produktów teraz poszukują klienci. Dzięki temu skupisz się na produkcji wyrobu dopasowanego do potrzeb swojej grupy docelowej.

  Współpraca z influencerami i blogerami

  Tradycyjna reklama telewizyjna często jest zbyt droga dla marek kosmetycznych, a poza tym nie przynosi zakładanych efektów. Działania marketingowe przeniosły się do Internetu. Jednak klasyczne kampanie powinny być wspomagane współpracą z influencerami i blogerami. Współpraca z influencerem przekłada się na wzrost zaufania do marki. Według jednego z badań, aż 67% kupujących kosmetyki twierdzi, że zwraca się do influencerów, aby dowiedzieć się o nowych produktach. Kolejne 49% podejmuje decyzje zakupowe w oparciu o sugestie influencerów. Te dane pokazują jak bardzo influencerzy mogą mieć wpływ na sukces Twojej marki.

  Poznaj ofertę na produkcję kontraktową kosmetyków i zobacz jak wygląda proces krok po kroku.

  Kontynuując przeglądanie strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji